17 detsember 2015 12:44
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Inspektsioon: patsientide isikuandmed on perearstikeskustes kaitstud

Foto: Caro /Scanpix

Andmekaitse Inspektsioon kontrollis lõppeval aastal järelevalve korras 22 juhuslikult valitud tervise- ja perearstikeskust üle Eesti. Järelevalve viidi läbi kahes etapis: esmalt tuli vastata 31 küsimusest koosnevale küsimustikule ning seejärel toimusid intervjuud kohapeal. Kontrollreidide eesmärk oli teada saada, kas perearstid järgivad oma tegevuses isikuandmete kaitse seaduse põhimõtteid. On rõõm tõdeda, et patsientide isikuandmed on tervise- ja perearstikeskustes turvaliselt kaitstud.

Järelevalve käigus hindas inspektsioon mitut aspekti: kas andmeid kogutakse ausalt ja seaduslikult, kas andmete kogumine on eesmärgipärane, kas järgitakse minimaalsuse printsiipi ehk kogutakse rangelt ainult neid andmeid, mida on vaja patsiendile konkreetse tervishoiuteenuse osutamiseks. Samuti jälgiti seda, kuidas tehniliselt andmeid töödeldakse (elektrooniliselt või paberkandjal), kuidas neid säilitatakse ja hävitatakse. Lisaks uuriti, kellele ja kuidas on võimaldatud isikuandmetele juurdepääs ning kuidas toimub andmete edastamine e-tervise infosüsteemi.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee