Uus ebolahäire Lääne-Aafrikas

Ebola
Ebolaga võitlevad meedikud.

Kõigest mõned tunnid pärast seda, kui maailma terviseorganisatsioon teatas, et ebolaepideemia Lääne-Aafrikas on läbi, tuli uudis uuest surmajuhtumist, mille tõenäoliselt põhjustas ebola.

Üks Sierra Leone naine suri Guinea lähedal asuvas külas kohe pärast seda, kui oli kindlaks tehtud, et ta on sellesse viirusesse jäänud, vahenasa Postimees Tervis uudisteagentuuri BBC.

Ebolaepideemia Lääne-Aafrika sai alguse 2013. aasta detsembris ja on siiani nõudnud juba üle 11 000 inimelu. Sierra Leones on surnud ligikaudu 4000 inimest.

Kehtivate reeglite järgi tunnistatakse riik ebolavabaks pärast kahe 21-päevase inkubatsiooniaja möödumist ajast, mil testiga on tõestatud kahe viimase ebolakahtluse ekslikkust. Sierra Leone kuulutati ebolavabaks möödunud aasta 7. novembril, Guinea 29. detsembril.

Pärast seda, kui eile tunnistati ebolavabaks ka Libeeria, kuulutas maailma terviseorganisatsioon epideemia Lääne-Aafrikas lõppenuks. Nüüd on põhjust selles kahelda.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.