PERH tervitab plaani arvestada Tallinna haiglate võimalusi tervikuna

Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Tõnis Allik
Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Tõnis Allik

Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Tõnis Allik kiidab heaks kava arvestada uut Tallinna Haiglat planeerides pealinnas paiknevate haiglate võimalusi tervikuna.

Allik kinnitas, et regionaalhaigla on valmis enda kogemust ja oskusteavet haigla hoonete planeerimisel jagama.

„Tallinna haiglat planeerivas töörühmas meid osalema kutsutud ei ole, kuid Merike Martinson on meid kutsunud tutvustama regionaalhaigla arenguplaane. On tervitatav, et nii suure planeeringu kontekstis arvestatakse Tallinna vajadusi ja haiglate võimalusi tervikuna,“ leidis Allik.

Tallinna abilinnapea Merike Martinsoni sõnul tahab Tallinna Haigla töörühm teha koostööd PERHiga, arvestades viimase arenguid. Lisaks toimub koostöö Tervise Arengu Instituudi ja  haigekassaga ning kohtumist oodatakse tervise- ja tööministriga. Tallinna Haigla visioon peaks valmima tänavu 2. kvartaliks.

Varem on Martinson öelnud, et Tallinna Haigla, mis ühendaks kaks keskhaiglat, valmib hea õnne korral 6-8 aasta pärast. Orienteeruv eelarve võib olla projekteerimise, ehituse ja sisustusega kokku 350- 400 miljonit eurot. 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.