Haiglate liit toetab kardiolooge stentide küsimuses

Haiglate  liidu juhatuse esimehe Urmas Sule
Haiglate liidu juhatuse esimehe Urmas Sule

Haiglate liit saatis haigekassale pöördumise, kus kutsus asutust südamearstidega koostöös üle vaatama praegu ilma kardioloogide osaluseta koostatud stentide klassifikatsioon ja ravimkaetud stentide rakendustingimused.

”Eesti Haiglate Liit peab ennekuulmatuks olukorda, kus ravikvaliteeti mõjutavaid ning eriarstlikku pädevust eeldavaid otsuseid koostavad ametnikud erialaekspertide nõu kuulamata, seisab liidu juhatuse esimehe Urmas Sule allkirjastatud pöördumises.

Kuivõrd otsus on langetatud ilma ekspertide osaluseta, ei vasta kehtestatud kasutuskriteeriumid kehtivatele ei Euroopa Kardioloogide Seltsi ravijuhistele ega senisele ravipraktikale Eestis, kirjutab liit.

Nad paluvad esimesel võimalusel tühistada aegunud ravimkaetud stentide rakendustingimused.

Sellest aastast ei tohiks südamearstid kasutada veresoonte laiendamiseks enam ravimiga kaetud stente, mis on kasutusel juba 2002. aastast alates, vaid peaksid minema tagasi metallstentide juurde.

Haigekassa on varem selgitanud, et tekitatud on lihtsalt võimalus kasutada kahte tüüpi stente ja seega korrigeeritud hinnakirja. Varem oli arstil valida vastavalt patsiendile stendi paigaldamine hinnaga kuni 2000 eurot, nüüd on kaks hinnaklassi - kallim kuni 1100 eurot ja metallstendiga kuni 410 eurot. Kardioloogide sõnul sunnib aga hinnaklass kasutama just enam metallstente.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.