Ossinovski: Narvas saadi haigekassa plaanidest valesti aru

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.

Terviseminister Jevgeni Ossinovski väidab, et Narvas saadi haigekassa plaanidest valesti aru ja tegemist oli ebaõnnestunud kommunikatsiooniga.

Ossinovski lubas sel esmaspäeval Narvas viibides, et ka 15 aasta pärast saavad Narva elanikud eriarsti juures käia oma kodulinnas ja mitte 60 kilomeetri kaugusel maakonna keskhaiglas, vahendas ERR.

„Plaan on tihendada koostööd Narva haigla ja Ida-Viru keskhaigla vahel, et üheskoos oleks võimalik täna eksisteerivate erialade ambulatoorsete vastuvõttude pakkumine siin ka tulevikus,“ selgitas Ossinovski.

Ossinovski sõnul näitavad analüüsid, et ka aastal 2030 on praegustel erialadel Narvas piisavalt patsiente, et neid erialasid siin pakkuda. Samas tõdes ta, et Narva nagu ülejäänud üldhaiglad ei ole iseseisvalt suutelised kogu mahtu täitma.

„Meie eesmärk on selle aasta jooksul jõuda kokkulepetele just pikemas plaanis erialade osutamise osas Narva linnas ja need ka fikseerida valitsuse või ministri taseme otsusena, mis tähendab seda, et pärast selle kokkuleppe sõlmimist on see ka aluseks edasistele rahastamisotsustele haigekassa poolt,“ ütles Ossinovski.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.