Autor: Violetta Riidas • 19. veebruar 2016

Galerii ja video: Eile avati Tallinna Kiirabi renoveeritud peahoone

Autor: ERR

Tallinna kiirabi 1976. aastal valminud peahoone renoveerimistööd ning koolituskeskuse ehitus läks maksma 1,96 miljonit eurot.

Tallinna kiirabi on Tallinna linna hallatav asutus, mis töötab riigi terviseametiga sõlmitud halduslepingu alusel. Seal on ametis 401 arsti, õde ja kiirabitehnikut, kirjutas ERR Uudised.

Kiirabi peahoone töötab ka Tallinna Mustamäe ja Nõmme piirkonda katva tugikeskusena – ööpäevaringselt on seal valves viis kiirabibrigaadi. Igal hommikul valve lõppedes aga saabuvad sinna kindla korra alusel personali vahetama ja varusid täiendama kiirabibrigaadid kõikidest teistest tugikeskustest, et siis uue vahetusega taas üle piirkonna laiali sõita.

Iga päev on ööpäevaringselt valmis inimesi aitama 23 kiirabibrigaadi, mis teenindavad patsiente Tallinnas, Maardus, Viimsis ning osaliselt Rae ja Harku vallas. Igal aastal vajab Tallinna kiirabi teenust üle 85 000 inimese.

"Renoveerimise tulemusel on kolmes vahetuses töötaval, rohkem kui 400 töötajal nüüd korrektsed riietumis- ja tööruumid, hoonesse sai ventilatsioon ning tõsteti turvalisuse taset. Rajati tänapäevased koolitusruumid, kus kõik ligi paar tuhat õppurit saavad igal aastal kaasaegset erialakoolitust," ütles pidulikul avamistseremoonial Tallinna Kiirabi peaarst Raul Adlas.

Tallinna abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on Tallinna Kiirabi alati panustanud teenuste kvaliteedi tõstmisele ja arstiabi kiirele kättesaadavusele, olnud pidevas arengus ning vaatamata mitu aastat kestnud kesistele töötingimustele teinud läbi eduka reformi.

"Vanast amortiseerunud majast, mis on väga kaua remonti oodanud, on saanud kaasaegne uute ruumidega keskus. See võimaldab laiendada koolitusvõimalusi ning nüüd on personalile loodud vajalikud tingimused nii töötamiseks kui ka enesearendamiseks," ütles abilinnapea pidulikul avamistseremoonial. "Mul on väga hea meel, et pealinlaste rahulolu kiirabi teenustega on oluliselt kasvanud. Loodan, et asutuse personal hoiab ka edaspidi latti väga kõrgel."

Vaata galeriid ja videot ERR Uudistest

Jaga lugu
Mu.ee toetajad:
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446
Triin Tabur Meditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 455
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708