3 märts 2016 11:00
Jaga lugu:

Peagi on võimalus jälgida enda tervishoiukulude suurust

Sotsiaalministeeriumi e-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo.  Foto: Meeli Küttim/ÄP

Täna kiitis valitsus heaks eelnõu, mis loob patsiendile võimaluse vaadata temaga seotud raviarveid.

Sotsiaalministeeriumi e-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo sõnul tähendab võimalus seda, et inimesed saavad vaadata, kui palju Eesti haigekassa nende ravimiste eest maksab. „Selline võimalus muudab tervishoiusüsteemi rahakasutuse läbipaistvamaks ja suurendab patsientide ning arstide vahelist koostööd,“ ütles Aaviksoo.

Ravimaksumuse avalikustamise vajadust on tõstatanud tervishoiusüsteemi erinevad osapooled. Lähiajal saab patsient vaadata andmeid, mis ulatuses on tema ravi jaoks kasutatud riikliku ravikindlustuse rahalisi vahendeid, patsiendiportaalist www.digilugu.ee. Lahendust tutvustatakse märtsi lõpus, pärast testperioodi läbimist.

Jaga lugu:
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee