Noortele õpetatakse stressist vabanemist ja selle äratundmist

Stress
Stress

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi (EAÜS) 25. tegutsemisaasta teemakuude programmis on märts kuulutatud vaimse tervise kuuks.

Eestlaste tervise parandamiseks annavad arstitudengid koolides vaimse tervise alaseid loenguid ja toimub stressist vabanemise õhtu. Ka 1.-2. aprillini toimuvad Eesti Arstiteadusüliõpilaste Päevad on pühendatud vaimse tervise eest hoolitsemisele.

Koostöös mittetulundusühinguga Peaasjad alustatakse 28. märtsil loengutesarja, mille eesmärgiks on panna koolinoored mõtlema vaimsele heaolule, selgitada levinumate haigusseisundite sümptomeid ning anda nõu abi leidmiseks. 22. märtsil Miina Härma Gümnaasiumis toimuval stressist vabanemise õhtul, mis on suunatud eelkõige tudengitele, saab õppida meditatsiooni ja joogat.

„Vaimse tervise probleeme häbenetakse tihtipeale rohkem kui teisi tervisehädasid. Kuna neist ei julgeta rääkida, kulub ka abi otsimiseks ja leidmiseks aega. Ainuüksi depressiooni eluaegne levimus on 12%, mistõttu on oluline, et inimesed teaksid, et nende muredele on lahendus ja oskaksid seda leida,“ leidis vaimse tervise kuu peakorraldaja Kristi Tamm.

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Päevad (EAÜP) on iga-aastane mitmepäevane tervishoiuvaldkonnas tegutsevatele inimestele ja teistele huvilistele suunatud konverents. Üritus sai alguse 2013. aastal soovist tuua inimesteni lisaks akadeemilise meditsiinihariduse omandamisele võimalus uute teadmiste ning praktiliste oskuste arendamiseks. Kui oma igapäevases õppetöös keskenduvad arstitudengid peamiselt inimorganismi kehalistele probleemidele, siis selleaastasel konverentsil võetakse luubi alla vaimne tervis.

“Soovime tuua tudengiteni tervise teise tahu, millele on seni pööratud ehk vähem tähelepanu, kuid mis on samaväärselt oluline. Meditsiini pideva arengu, vananeva elanikkonna ning ühiskonna mõju muutuste taustal on vaimse tervisega seotud probleemid üha sagedasemad nii noorte kui eakate seas. EAÜP-l käsitleme neist mõnda, et panna tudengeid mõtlema väljapoole keha,” kommenteeris EAÜP peakorraldaja Lona-Liisa Sutt.

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.