14 märts 2016 11:50

Noortele õpetatakse stressist vabanemist ja selle äratundmist

Stress  Foto: ÄP/Meeli Küttim

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi (EAÜS) 25. tegutsemisaasta teemakuude programmis on märts kuulutatud vaimse tervise kuuks.

Eestlaste tervise parandamiseks annavad arstitudengid koolides vaimse tervise alaseid loenguid ja toimub stressist vabanemise õhtu. Ka 1.-2. aprillini toimuvad Eesti Arstiteadusüliõpilaste Päevad on pühendatud vaimse tervise eest hoolitsemisele.

Koostöös mittetulundusühinguga Peaasjad alustatakse 28. märtsil loengutesarja, mille eesmärgiks on panna koolinoored mõtlema vaimsele heaolule, selgitada levinumate haigusseisundite sümptomeid ning anda nõu abi leidmiseks. 22. märtsil Miina Härma Gümnaasiumis toimuval stressist vabanemise õhtul, mis on suunatud eelkõige tudengitele, saab õppida meditatsiooni ja joogat.

„Vaimse tervise probleeme häbenetakse tihtipeale rohkem kui teisi tervisehädasid. Kuna neist ei julgeta rääkida, kulub ka abi otsimiseks ja leidmiseks aega. Ainuüksi depressiooni eluaegne levimus on 12%, mistõttu on oluline, et inimesed teaksid, et nende muredele on lahendus ja oskaksid seda leida,“ leidis vaimse tervise kuu peakorraldaja Kristi Tamm.

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Päevad (EAÜP) on iga-aastane mitmepäevane tervishoiuvaldkonnas tegutsevatele inimestele ja teistele huvilistele suunatud konverents. Üritus sai alguse 2013. aastal soovist tuua inimesteni lisaks akadeemilise meditsiinihariduse omandamisele võimalus uute teadmiste ning praktiliste oskuste arendamiseks. Kui oma igapäevases õppetöös keskenduvad arstitudengid peamiselt inimorganismi kehalistele probleemidele, siis selleaastasel konverentsil võetakse luubi alla vaimne tervis.

“Soovime tuua tudengiteni tervise teise tahu, millele on seni pööratud ehk vähem tähelepanu, kuid mis on samaväärselt oluline. Meditsiini pideva arengu, vananeva elanikkonna ning ühiskonna mõju muutuste taustal on vaimse tervisega seotud probleemid üha sagedasemad nii noorte kui eakate seas. EAÜP-l käsitleme neist mõnda, et panna tudengeid mõtlema väljapoole keha,” kommenteeris EAÜP peakorraldaja Lona-Liisa Sutt.

 

 

Jaga lugu:
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446
Mirjam Esperk
Mirjam EsperkAjakirjanik-toimetajaTel: 56483229
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Maarja Kõrv
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708