Infopäeval räägitakse laste vaimse tervise kabinettidest

TÜ Kliinikum.
TÜ Kliinikum.

Täna, 16.märtsil on Tartu Ülikooli Kliinikumi psühhiaatriakliinikus Norra toetuste raames arendatud maakondlike laste vaimse tervise kabinettide teenuseid ja senist kogemust tutvustav infopäev.

Infopäeval osalevad haiglate juhid üle Eesti ja haigekassa, sotsiaalministeeriumi ning Tervise Arengu Instituudi esindajad.

Maakondlike laste ja noorte vaimse tervise kabinettide senist teenuse osutamise kogemust jagavad dr Pille Letjuka (Narva haigla ülemarst) ja Margit Rikka (Põlva haigla ülemarst). Tartu Ülikooli Kliinikumist annab statistilise ülevaate ravijuhtudest Merje Tikk (kliinikumi analüüsi-marketingiteenistuse direktor).

Lisaks laste vaimse tervise kabinettidele tutvustatakse Tervise Arengu Instituudi poolt „Kainem ja tervem Eesti" programmi tegevusi alkoholi liigtarvitamise vähendamiseks ja raviteenuste loomiseks.

„Lõuna-Eesti laste ja noorukite vaimse tervise keskuse loomine" ja „Ida-Virumaa vaimse tervise keskuse loomine lastele ja noorukitele" on SA Tartu Ülikooli Kliinikumi kaks projekti, millele on oma õla alla pannud Norra riik ja Sotsiaalministeerium.

Ühe projekti toetussumma on 500 000 eurot ning projekti abikõlblikkuse periood 21.11.2013-31.04.2016. Projekti viib ellu SA TÜ Kliinikum psühhiaatriakliiniku laste ja noorukite vaimse tervise keskus (Raja 31, Tartu).

Projekti eesmärk on senisest efektiivsema ja kättesaadavama lastepsühhiaatrilise abi pakkumine. Esmaseks ja kõige suuremaks tegevuseks on olnud lastele ja noorukitele mõeldud vaimse tervise kabinettide loomine Põlva, Võru, Valga, Ida-Viru ja Narva maakondadesse.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.