Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Arendaja: ITK ei ole Piritale kerkiva tasulise EMOga seotud
Merivälja teel 33 ehitusprojekti arendaja kinnitas, et majja kavandatav tasuline EMO ei ole seotud Ida-Tallinna Keskhaiglaga.
Foto: Scanpix/Caro
Märtsi algul saatis Tallinna linnavolikogu liige Hanno Matto abilinnapeale arupärimise seoses Piritale plaanitava tervisekeskuse ja tasulise erakorralise meditsiini üksusega. Matto tõi päringus välja, et Pirita linnaosa halduskogus oli veebruaris jutuks, et tasulist EMOt hakkab opereerima ITK.
Tallinna linnavolikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liige Hanno Matto esitas linnavolikogu 4. märtsi istungil arupärimise seoses Merivälja tee 33 kinnistule tervisekeskuse ja tasulise erakorralise meditsiini osakonna rajamise plaanidega seoses.
Põhja-Eesti Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakonna juhataja Kristiina Põld ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla anestesioloogiakliiniku juhataja Valdo Toome arutlevad teemal, kuidas EMOs koormust vähendada.
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.