Varstus hakkab vastuvõtte tegema perearst Anne Ojakäär

Perearsti vastuvõtul.
Perearsti vastuvõtul.

Terviseamet kinnitab, et mullu vastu jõule tehtud otsus Varstus perearsti teenuse lõpetamiseks ei olnud tingitud ameti pahatahtlikkusest.

Otsuse aluseks olid OÜ Varstu Perearstikeskuses ilmnenud probleemid, mis näitasid selgelt, et samal moel jätkata ei saa, teatas terviseameti esindaja.

Esimese kiireima lahendusena oli võimalik tagada Varstu valla elanikele üldarstiabi teenuse kättesaadavus 1. jaanuarist 2016 perearsti Arija Rimbeniece poolt, kelle praksis asus senisest asukohast kuus kilomeetrit kaugemal Mõnistes.

Kuna oli selge, et see lahendus kohalikke inimesi ei rahulda, jätkas terviseamet alternatiivsete lahenduste otsimist, mis tagaks Varstu inimestele võimaluse kasutada üldarstiabi teenust Varstu alevikus kohapeal.

Terviseamet saatis kõikidele Võru maakonna perearstidele kirja küsimusega, kas keegi oleks huvitatud vähemalt kord nädalas Varstus vastuvõtu tegemisest ning pereõe Anne Eriku tööle võtmisest. Nimetatud tegevusest informeeris terviseamet ka Varstu vallavanemat, kes omaltpoolt oli igati valmis koostööks, kuna senised perearsti ruumid kuuluvad vallale.

Kohe kui terviseamet sai vastuse Sõmerpalu perearstilt Anne Ojakäärult, kes oli valmis kaaluma Varstus vastuvõtu tegemist, alustati kolmepoolseid läbirääkimisi perearsti, Varstu vallavanema ja terviseameti vahel, et leida olukorrale parim lahendus, mis sobiks kõikidele osapooltele.

Läbirääkimiste tulemusena ja perearsti nõusolekul laiendatakse terviseameti otsusega alates 1. aprillist 2016 perearsti Anne Ojakäär teeninduspiirkonda.

Perearsti senisele teeninduspiirkonnale, milleks oli Sõmerpalu vald, liidetakse juurde Varstu vald. Otsuse tulemusena avatakse uuesti Varstu alevikus üldarstiabi vastuvõtu koht, kus perearsti vastuvõtt hakkab toimuma kord nädalas ja pereõe vastuvõtt igal tööpäeval.

Lõunaeestlane kirjutas märtsi algul, et Varstu praksise sulgemise põhjus oli vähene inimeste arv piirkonnas. Mullu 15. detsembri seisuga oli Varstu praksise nimistu suuruseks 625 inimest, samas kui ühe praksise pidamise alammääraks on kehtestatud 1200 inimest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.