Fookuses on erakorralist arstiabi puudutavad teemad

Kiirabi.
Kiirabi.

Reedel, 1. aprillil algusega 10.00 toimub Radisson Blu Hotel Olümpia konverentsikeskuses juubelihõnguline, arvult juba kümnes erakorralise meditsiini kevadkonverents. Seekord on fookuses olulised erakorralist meditsiini puudutavad teemad - mürgistuste ravi, seksuaalvägivallaohvrite abistamine, pagulaste probleemid ning kõrgema etapi haiglate võimekus kriitiliste traumadega haigete ravis.

Erakorralise meditsiini kevadkonverentsi ühe eestvedaja, Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) erakorralise meditsiini osakonna juhataja dr Kristiina Põllu sõnul on huvi erakorralise meditsiini konverentside vastu igal aastal järjest kasvanud. „Kahjuks seekord kõik soovijad konverentsile ei pääsenudki kohtade puuduse tõttu,“ nentis dr Põld.

Konverentsil käsitletavad teemad on jaotatud kolme teemaplokki.

Maoloputus – kas eilne päev? Dr Põllu sõnul keskendub konverentsi esimene osa toksikoloogia valdkonnale, kuna mürgistused ning nende ravi on erakorralises meditsiinis aktuaalne teema. „Maoloputus on muutumas eilseks päevaks, selle asemel on tänapäevases toksikoloogias uued soovitused,“ ütles dr Põld ning lisab:“ Lisaks käsitletakse mürgistuste ravi ja diagnostika põhiprintsiipe.“ Esinema on kutsutud nii Eesti kui ka Euroopa nimekad toksikoloogia spetsialistid – kliinilise toksikoloogia valdkonnas doktorikraadi kaitsnud dr Raido Paasma annab ülevaate Eestis esinevatest mürgistustest, mürgistuste ravi uutest suundadest räägivad dr Knut Erik Hovda Norrast Oslo Ülikoolihaiglast ning intrigeeriva ettekande maoloputuse ajastu lõpust peab Soome Mürgistusteabe keskuse juht professor Kalle Hoppu.

Abi seksuaalvägivalla ohvritele ja sisserännanute probleemid Üheks oluliseks fookusteemaks, mida seni on väga vähe terviklikult käsitletud, on seksuaalvägivalla ohvrite abistamise olukord Eestis. „See on teema, mis vajab avalikkuse ette toomist. Me julgustame seksuaalvägivalla ohvreid nii arstiabi otsima kui ka politsei poole pöörduma ning käivitumas on uus ohvrite abistamise programm, mille abil üritatakse muuta abi andmist patsiendikesksemaks,“ ütles dr Põld. Sellele keskendub konverentsi teises osas dr Kai Part Tartu Ülikooli Kliinikumist ettekandega teemal „Seksuaalvägivalla ohvrite abistamine – olukorrast Eestis“.

Lisaks toovad pagulaste teemadel välja uusi perspektiive dr Ülle Uustalu ja dr Pille Märtin oma ettekandes „Sisserännanu – kas vaid meditsiiniline probleem?“ Teises osas tuleb juttu ka uutest Euroopa Elustamisnõukogu juhistest ja ECPR rakendamisest EMOs, ettekanded peavad dr Arkadi Popov ning dr Peeter Põld.

Üliraskelt vigastatu – milline on meie võimekus? Mis suurendab kriitiliselt vigastatud inimese võimalusi ellu jäämiseks? Regionaalhaigla erakorralise kirurgia keskuse juhataja professor Peep Talving tutvustab enda ettekandes Eesti kõrgema etapi haiglate võimalusi ja edusamme kriitiliselt vigastatud traumahaigete ravis. „ Käsitleme esimest korda erakorralise meditsiini konverentsil südamevigastuste ravi regionaalhaiglate ehk kõrgema etapi haiglate tasandil,“ tutvustab dr Talving. Traumahaigete letaalset triaadi käsitleb dr Triinu Keskpaik. Kolmandas sessioonis tuleb veel juttu prospektiivsest Regionaalhaigla traumaandmete kogumist, mis on paari aastaga väga hästi käivitunud ning mis tulevikus peaks kaasa aitama nii traumahaigete ravi planeerimisel kui ka oluliste otsuste tegemisel, näiteks maanteede ohutumaks planeerimisel.

Konverentsi moderaatoriteks on dr Kristiina Põld, dr Arkadi Popov, dr Vassili Novak, dr Kuido Nõmm, dr Valdo Toome ja dr Ago Kõrgvee. Erakorralise meditsiini kevadkonverents on suurim erakorralist meditsiini käsitlev üritus Eestis. Konverentsi korraldaja on Põhja-Eesti Regionaalhaigla. Tänavusele konverentsile on registreerunud 450 osalejat.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.