Vassiljev muretseb, et võib tulla jälle arstide streik

Riigikogu liige Viktor Vassiljev.
Riigikogu liige Viktor Vassiljev.

Riigikogu keskerakondlasest liige Viktor Vassiljev andis esmaspäeval tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovskile üle arupärimise ja avaldas sellega seoses muret, kas hetkel pooleli kollektiivlepingu läbirääkimised ei või viia uue meedikute streigini.

„Märtsi lõpus jõudis avalikkuseni uudis tervishoiutöötajate kollektiivlepingu läbirääkimiste lõppemisest tööandjatega. Kuna kokkuleppele ei jõutud, pöörduvad Eesti Arstide Liit, Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit ja Eesti Õdede Liit töötüli lahendamiseks riikliku lepitaja poole. Soovime ministrilt kuulda, millises seisus on läbirääkimised täna ning kuidas aitab minister omalt poolt kaasa, et läbirääkimiste peatumine ei tooks endaga järjekordset streiki,“ sõnas haigekassa nõukogu liige keskerakondlane Viktor Vassiljev.

Vassiljev jätkas: „Tervishoiutöötajad soovivad näha terviklikku kollektiivlepingut, kuid selle asemel pakutakse neile vaid palganumbreid, kust on välja jäetud kõik punktid, mis käsitlevad töö- ja puhkeaega, öötööd, puhkepäevadel tehtava töö ja ületunnitöö hüvitamist jne. Nende punktide arutelust välja jätmist on arstide liidu esindajad nimetanud lausa solvavaks. Leiame, et minister peab välja ütlema, kuidas tuleks tema hinnangul tervishoiutöötajate poolt läbirääkimistel tehtud ettepanekuid arvesse võtta.“

Vassiljev lisas, et uut meditsiinitöötajate tööseisakut ei soovi meist keegi. "Samas ei ole ka mõeldav, et tervishoiutöötajad ilma väärilise palgata meile parimat teenust osutada suudaksid. Jevgeni Ossinovski peab antud küsimusele enam tähelepanu pöörama ning meie esitatud arupärimine annab talle selleks ka suurepärase võimaluse,“ lõpetas riigikogu liige Viktor Vassiljev.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.