Eesti Päevaleht: Tartusse rajatakse Põhja-Euroopa siirdemeditsiini tippkeskus

Siirdemeditsiini tippkeskuse rajamiseks Tartusse saadi Euroopa Liidu programmist üle 700 000 euro toetust.

Siirdemeditsiinil ei ole vahetut seost organite siirdamisega - eri allikatest kogutud teabest sünteesitakse hoopis uusi teadmisi, kirjutab Eesti Päevaleht. Teadusmaailmas kogub see üha rohkem kuulsust ja tähelepanu ning just selles valdkonnas soovitakse Tartu keskusega Euroopa tipptaset saavutada. Projektile määrati hiljuti Euroopa Liidu programmist 716 500 eurot toetust. 

"Siirdemeditsiin on meditsiini valdkond, mille eesmärk on alusuuringuid ja kliinilist meditsiini tugevamini siduda. Seda on vaja, et alusuuringute saavutused jõuaksid kiiremini inimesteni, et pakkuda parimat abi,” seletas siirdemeditsiini tippkeskuse juht Eero Vasar. Inimese jaoks tähendab siirdemeditsiin Vasara sõnul eelkõige parima ravi kiiremat patsientideni jõudmist, aga ka teaduspõhiseid haigust ennetavaid vahendeid. Vasar tõi kohe näite, et mõne uuringu järgi võib ravimi vajaliku molekuli tuvastamisest meditsiinipraktikasse jõudmiseni kuluda tervelt 18 aastat, mida on kindlasti väga palju.

 

Koostöö tippülikoolidega

Euroopa Liidust saadav raha ei kata kogu projekti eelarvet. „Rahastamine võimaldab arendada koostööd kahe maailma tippülikooliga, kelleks on Karolinska instituut ja University College of London. Sellel on kahtlemata oluline mõju Tartus ja Eestis tehtava siirdemeditsiinilise uurimistöö kvaliteedile,” lisas Vasar.

Loe pikemalt Eesti Päevalehest!

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.