Eriarstide külastuste arv lõi kliinikumis rekordeid

Tartu Ülikooli Kliinikum
Tartu Ülikooli Kliinikum

Kuigi Eestis kokku 2015. aastal eriarsti vastuvõttude arv vähenes, siis TÜ kliinikumis ambulatoorsete vastuvõttude arv hoopis suurenes.

Ambulatoorselt kasvas kliinikumis eriarstide vastuvõttude arv 15 523 vastuvõtu võrra ehk 3%. Kokku tehti aasta jooksul 498 680 eriarsti vastuvõttu, mis on kliinikumi kõigi aegade suurim näitaja. Vastuvõtte oli rohkem androloogias, silmahaigustes, hematoloogias, radioteraapias, uroloogias, pulmonoloogias, nahahaigustes, näo-lõualuude kirurgias, kardioloogias, taastusravis ja meditsiinigeneetikas. Vastuvõttude arv vähenes endokrinoloogia, reumatoloogia, lastekirurgia ja günekoloogia erialadel. Kahel esimesel nimetatud erialal oli peamiseks languse põhjuseks personali vähesus, kuna mitu noort arstid olid lapsehoolduspuhkusel. Günekoloogia erialal vähenes aga haigekassaga sõlmitud leping ning lastekirurgia erialal oli nõudlus väiksem.

Erialade vastuvõttude arvu kliinikumis mõjutas kitsa eriala vastuvõttude vähenemine või kadumine teises maakonnas.

Haiglaravil rohkelt patsiente

Haiglaravil viibis (st haiglast lahkunud haiged) 42 546 patsienti, nendest 39 805

(94%) aktiivravi osakondades. Kuigi statsionaarsete ravijuhtude arv vähenes 2015. aasta ravi rahastamise lepingus ca 400 võrra, viibis ravil siiski 217 haiget rohkem. Arvestades kõrget erakorraliste haigete osakaalu (74%) ja pikki haiglaravi järjekordi tuli statsionaarsele ravile võtta haigeid rohkem, kui seda ravi rahastamise leping võimaldas.

Rohkem oli haigeid ravil laste intensiivravis, hematoloogia-onkoloogia kliiniku onkokirurgia- (+85) ja onkoteraapia osakonnas (+81), südamekliiniku kardioloogia osakondades (+152), kopsukliiniku torakaalkirurgia osakonnas (+60) ning sisekliiniku gastroenteroloogia- (+90) ja reumatoloogia osakonnas (+73).

Sünnitusi oli 98 võrra rohkem.

Vähem oli haigeid kirurgiakliiniku lastekirurgia ja uroloogia osakonnas, kõrvakliinikus ning lastekliiniku üldpediaatria ja ägedate infektsioonide osakonnas.

Erakorralise meditsiini osakonnast hospitaliseeriti haiglaravile 7 461 haiget: sisekliinikusse - 1 320, südamekliinikusse - 1 106 ja närvikliinikusse - 1 097. Raskes seisundis patsiente, kes hospitaliseeriti anestesioloogia- ja intensiivravi kliinikusse, oli 335 ehk 5% hospitaliseeritutest ja see veidi vähenes.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.