Lepitajaga kohtumine leiab aset järgmisel kolmapäeval

Riikliku lepitaja kohusetäitja Henn Pärn.
Riikliku lepitaja kohusetäitja Henn Pärn.

Riikliku lepitaja kohusetäitja Henn Pärn on edastanud asjasosalistele kutse kohtuda 27. aprillil.

"Tervishoiutöötajate ametiühingute liidud on pöördunud riikliku lepitaja poole seoses 19.12.2014 sõlmitud tervishoiuala kollektiivlepingu mittetäitmisega ning on tekkinud töörahu katkemise oht. Eelnevat arvesse võttes palume Teil osaleda kohtumisel riikliku lepitaja juures 27. aprillil 2016 kell 10.00 Sotsiaalministeeriumi hoone ruumis 125," seisab edastatud kutses.

Tervishoiutöötajad ei saanud tööandjate pakkumist vastu võtta, kuna juba mitmendat aastat sisaldas see tervikliku kollektiivlepingu asemel ainult palganumbreid, jättes välja kõik töö- ja puhkeaja, öötöö, puhkepäevadel tehtava töö ja ületunnitöö hüvitamist, valveaega, puhkust ning täienduskoolitust käsitlevad punktid. 

"Pakutud tunnitasu alammäärad ei võimalda tagada Eesti raviasutuste jaoks piisavat ja motiveeritud meditsiinilist personali, näiteks ei jõua õdede kuupalk 2017.aastal isegi 2015. aasta Eesti keskmise palgani. Töötajate liitude hinnangul on seisukohad liiga erinevad ja läbirääkimiste jätkamine tööandjatega ei anna tulemust, seetõttu pöördume töötüli lahendamiseks riikliku lepitaja poole," kirjutas Eesti Arstide Liit 24. märtsil esitatud avalduses.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.