GKS jätab üldhaiglatesse kaheksa kohustuslikku eriala

Haigekassa on arvestanud, et enamik keerukate ja spetsiifiliste erialade vastuvõtte toimub tulevikus ainult kahes kuni neljas Eesti linnas.
Haigekassa on arvestanud, et enamik keerukate ja spetsiifiliste erialade...

Haigekassa tuli aasta alguses välja arvutustega, mille järgi oleks rahvaarvu vähenemist, aga ka arstide põuda arvestades mõistlik, et enamik keerukate ja spetsiifiliste erialade vastuvõtte toimuks ainult kahes kuni neljas Eesti linnas: Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Kohtla-Järvel.

Ehk teisisõnu Tallinna haiglates, kliinikumis, Pärnu Haiglas ja Ida-Viru Keskhaiglas, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ülejäänud väiksemates ehk üldhaiglates oleks edaspidi võimalik kohtuda ennekõike kaheksa eriala arstidega: kõrva-nina-kurgu-, silma-, naiste-, naha- ning suguhaiguste ja taastusraviarstiga, psühhiaatri, laia profiiliga sisehaiguste arsti ja üldkirurgiga.

Rahvaarvu vähenemist arvestades olevat edaspidi mõistlik koguda naised sünnitama üksnes viide linna.

Muu hulgas ei peaks Hiiumaal 2030. aastaks ühtegi sünnitust toimuma. Hiiumaa haigla juhatuse liige Riina Tamm märkis, et praegu on saarel umbes 50 sünnitust aastas ja Kärdlas jälgimisel olevad rasedad, kelle sünnitus saab olema keerulisem, saadetakse juba varakult mandrile kõrgema tasemega haiglasse. Kvaliteetse abi tagamiseks peaks haigla aastas vastu võtma vähemalt 500 sünnitust. 

Haigekassa visioon on, et nimetatud kaheksa eriala vastuvõtud peavad toimuma igas maakonna üldhaiglas ning ülejäänu on boonus, milles tuleb eraldi kokku leppida. 

Sotsiaalministeeriumi ametnikud on käinud enamikus üldhaiglates ja uurinud, milliseid probleeme esineb transpordiga. Konkreetseid plaane avalikult veel välja ei käida, kuid arutatakse eri võimalusi, näiteks seda, et haiglad võiksid koostööd tehes ise transporti korraldada, ja nn patsiendihotellide rajamist, millega võiks tegeleda hoopis erasektor.

Pikemalt päevalehes.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.