Hiidlased sünnivad tulevikus saarlastena

Kuressaare haigla juht Märt Kõlli.
Kuressaare haigla juht Märt Kõlli.

Saarlastel on lootust, et eriarstiabi ümberkorralduste käigus vastupidiselt hiidlaste hirmudele sünnitusosakonda Kuressaarest ära ei viida.

Saare maakonnas tehti 2015. aastal üle 75 000 eriarstikülastuse. Nendest patsientidest 24% suunati mandrile, peamiselt Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse, aga ka TÜ Kliinikumi, kirjutab Saarte Hääl.

Kuressaare haigla juhatuse liige Märt Kõlli ütles, et mis puutub eriarstiabi teenuste valikusse, on nende huvi jätkata teenuste pakkumist oma traditsioonilistel erialadel. Erisused, millest Kuressaare haigla on huvitatud, on sünnitusabi, statsionaarne psühhiaatria, endokrinoloogia ja endoproteesimine. Kõlli sõnul on vastav info edastatud ka ministeeriumile.

Naabersaarel Hiiumaal ei peaks aastast 2030 sünnitusabi enam pakutama. Kvaliteetse abi tagamiseks peaks aastas olema 500 sünnitust.

Märt Kõlli ütles, et Kuressaare haiglal oleks hiidlastest sünnitajate üle ainult hea meel. See tõstaks ka Saaremaal vähenevat sünnitajate arvu. “Mis puudutab meie sünnitusosakonna jaoks täiendavaid patsiente, siis see on kindlasti vajalik – 1990-ndatest tänaseni on meie sündide arv langenud 750-lt 250-le,” näitlikustas Kõlli.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.