Voodikohtade vajadus Tallinna Haiglas on 1311

Voodi
Foto on illustratiivne.

Eelmisel reedel, 29. aprillil toimus taas Tallinna Haigla töörühma koosolek. Tallinna abilinnapea ja Tallinna Haigla projekti töörühma juht Merike Martinson ütles, et sel korral esitati haigla visioon, mis on ka sisuliselt määratlemise perioodi lõpp.

Martinsoni sõnul on visiooni koostamisel on arvestatud rahvastiku prognoosi ja vanuselise struktuuri muutusi, ITK ja LTKH teeninduspiirkondi ja turuosa, on arvestatud erialaspetsialistide hinnanguid ja tuleviku prognoose ravimahtude osas, haigekassa prognoose ja siis ka riiklike erialaseltside arengukavasid.

"Voodikohtade vajadus Tallinna Haiglas oleks 1311, kusjuures järel-ja taastusraviks sada kohta, statsionaarseks õendusabiks 570 ja lisaks veel päevaravi 120 kohta," ütles abilinnapea. Täpsem struktuur kujuneks funktsionaalse arengukava koostamisel, lisas ta.

Ruumimahuks on arvestatud kuni 120 000 ruutmeetrit ja uue haigla eeldatav maksumus oleks 400 miljonit eurot.

"Praegu jätkub finantstöörühma töö, kus siis peaks valmima finantsmehhanism koos finantsallikatega uue haigla ehituseks," jätkas Martinson. Sellele järgneb funktsionaalne arengukava koos projekteerimisega kahe aasta jooksul.

Küsimusele, millistesse praegustest keskhaiglate hoonetest jääks haigla tegevus, ei ole abilinnapea sõnul veel täielikku vastust. "Esialgsetel arvamustel jääb eriala ambulatoorne tegevus samas mahus, mis praegu suurematesse polikliinikutesse ja uutesse rajatavatesse tervisekeskustesse Magdaleenas, Mustamäel ja Koplis," ütles ta. Hooldusravi jääb tõenäoliselt samasse piirkonda, kus ta praegu asub ehk Järvel ja Haaberstis.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.