Magdaleena haigla tahetakse tervisekeskuseks ümber ehitada

ITK Magdaleena üksus.
ITK Magdaleena üksus.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuamet saatis eile, 5. mail sotsiaalministeeriumisse toetuskirja Ida-Tallinna Keskhaigla Magdaleena üksuse renoveerimiseks esmatasandi tervisekeskuseks.

Tervisesüsteemi arendamise osakonna juhi Triin Habichtile saadetud kirjas toob sotsiaal- ja tervishoiuameti juht Vahur Keldrima välja, et ajakohase esmatasandi tõmbekeskuse väljaarendamine võimaldab osutada perearstide nimistutes olevatele elanikele ka vahetut eriarstlikku abi üksuses, kus vastuvõttu teostavad erinevate erialade spetsialistid.

"Lisaks on elanikel võimalus saada samas kõrgetasemelist ja kvalifitseeritud taastusravi," lisas Keldrima saadetud kirjas.

Keldrima, kes on ühtlasi ITK nõukogu liige, kinnitas, et Ida-Tallinna Keskhaigla taotleb sotsiaalministeeriumilt ELi regionaalarengu fondi toetust nimetatud tervisekeskuse rajamiseks.

Esmatasandi tervisekeskuste rajamist toetatakse kokku 113,6 miljoni euro ulatuses, millest 85,2 miljonit eurot tuleb Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist ja ülejäänud 28,4 miljonit ehk 25% tuleb projektide minimaalsest omaosalusest.

Viimane päev ELi toetust taotleda on eesolev esmaspäev ehk 9. mai. Esimesed 15 keskust peavad tööd alustama juba 2018. aastal.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.