Tervisekeskuste rajamiseks laekus 59 taotlust

Plaanide järgi valmib uus ja tänapäevane Mustamäe tervisekeskus 2017. aasta lõpus.  Uue tervisekeskuse makett pildil.
Plaanide järgi valmib uus ja tänapäevane Mustamäe tervisekeskus 2017. aasta...

Esmatasandi tervisekeskuste rajamiseks esitati 9. maiga lõppenud taotlusvoorus kokku 59 investeeringutaotlust 46 piirkondlikust esmatasandi tervishoiu tõmbekeskusest. Tervisekeskuste rajamiseks taotletakse äsja lõppenud taotlusvoorus kokku 64 miljonit eurot.

„Esmatasandi tervishoiu roll muutub lähiaastatel järjest olulisemaks ja uute keskustega laieneb patsiendi jaoks esmatasandi tervishoiuteenuste valik. Taotluste oodatust suurem arv annab meile kinnitust, et vajadus tulla patsiendile lähemale ja pakkuda talle laiemat valikut teenuseid on üle Eesti hästi vastu võetud,“ ütles sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna nõunik Kaija Lukka. „Perearsti ja -õe kõrval hakkavad uutes keskustes tööle füsioterapeut, koduõde ja ämmaemand ning sõltuvalt kohapealsetest vajadustest ka teisi spetsialiste.“ 

Järgmise sammuna kontrollib ministeerium esitatud taotluste vastavust nõuetele. Mai lõpuks saavad kõik taotlejad esimese tagasiside ning võimaluse vajadusel taotlusi puuduste kõrvaldamiseks täiendada. Lõplik nimekiri taotlustest, mida hakkab hindama selleks moodustatav komisjon, selgub juuni lõpuks. 

Taotlusi hindab komisjon, kuhu kuuluvad terviseameti, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli, Tartu Ülikooli arstiteaduskonna, sotsiaalministeeriumi ja rahandusministeeriumi esindajad. Hindamisse kaasatakse vajadusel nõuandvaid eksperte. „Projektide rahastamise üks olulisemaid eeldusi on see, et keskused peavad olema jätkusuutlikud ja patsientide jaoks kergesti ligipääsetavad.“ sõnas Lukka. 

Valikukomisjoni hindepunktide alusel moodustatakse investeeringute kavasse kantavate projektide nimekiri ja see esitatakse valitsusele kinnitamiseks. Kava on planeeritud valitsusele kinnitamiseks saata 2016. aasta sügisel. 

Taotluste arv maakonniti (esialgsed andmed):

 

Maakond

Taotlusi

Kaetud tõmbekeskuste arv

Harjumaa

19 (Maakond – 10; Tallinn – 9 taotlust)

11

Hiiumaa

1

1

Ida-Virumaa

8

5

Jõgevamaa

2

2

Järvamaa

3

3

Läänemaa

2

2

Lääne-Virumaa

4

4

Põlvamaa

2

2

Pärnumaa

2

2

Raplamaa

3

3

Saaremaa

1

1

Tartumaa

5

3

Valgamaa

3

3

Viljandimaa

3

3

Võrumaa

1

1

 

TAUST: 

Järgneva kaheksa aasta jooksul ehitatakse või renoveeritakse üle Eesti vähemalt 35 tervisekeskust, millest esimesed 15 peavad tööd alustama juba 2018. aastal. 

Tervisekeskuste loomiseks said toetust taotleda kohalikud omavalitsused, 19 haiglavõrgu arengukava haiglat, perearstid ning eriarstiabi osutajad, kelle ruumides juba täna perearstid töötavad. Taotlusi võeti vastu 21. jaanuarist kuni 9. maini 2016. 

Esmatasandi tervisekeskuste rajamisele on ette nähtud kokku 113,6 miljonit eurot, millest 85,2 miljonit eurot tuleb Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist ja ülejäänud 28,4 miljonit ehk 25% projektide minimaalsest omaosalusest. 

Lisainfo:

  • Ajakirjanikud on täiendava info saamiseks oodatud taustabriifile sotsiaalministeeriumisse 17. mail kell 11.00. Briifil saab maakondade lõikes täpsema ülevaate taotlejatest ning kui palju perearstide nimistuid on taotlustega esialgsetel andmetel kaetud. Samuti selgitatakse lähemalt eesseisvat hindamise ja valiku protsessi.

Oma tulekust palume teada anda aadressil press@sm.ee. Maakonnalehtede ajakirjanikel, kel oleks huvi jälgida taustabriifi veebi vahendusel palume samuti teada anda aadressil press@sm.ee

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.