Ravimitootjate poolt makstavad tasud avalikustatakse esmakordselt alates 1. juunist

Ravimitootjad üle Euroopa peavad oluliseks oma tegevuse läbipaistvust, üheselt selgeid ja arusaadavaid suhteid tervishoiutöötajate ning apteekritega, mistõttu alates selle aasta 1. juunist avalikustatakse vastavalt EFPIA (European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations) ja Eesti Ravimitootjate Liidu avalikustamiskoodeksile kõik tasud, mida ravimifirmad on kas otseselt või kaudselt tervishoiutöötajatele, apteekritele ja tervishoiuteenuse osutajatele maksnud.

Need andmed avalikustatakse igal aastal hiljemalt 1. juunil ning andmed on avalikud 3 aastat peale esmakordset avalikustamist. Sama tähtaeg on ka Ravimiameti reklaamiaruannete koondaruannete avalikustamisel.

Andmete avalikustamise üksikasjad lepitakse kokku ravimitootja ja tervishoiutöötaja, apteekri või tervishoiuteenuse osutaja vahel, vajadusel sõlmitakse leping. Iga konkreetse makstava tasu puhul selgitab ravimitootja tasusaajale avalikustamisega seotud üksikasju ning palub andmete isikustatud avalikustamiseks tervishoiutöötajalt, apteekrilt või tervishoiu teenuse osutajalt nõusolekut.

Tervishoiutöötajatele ja apteekritele ning tervishoiuteenuse osutajatele kas otseselt või kaudselt makstavad annetused või stipendiumid, sündmuste registreerimistasud, reisi- ja majutuskulud ning teenuse- või konsultatsioonitasudena makstavad tasud avalikustatakse isikustatult ning uuringute ja arendustegevuste raames makstavate tasude avalikustamine toimub summeeritult.

EFPIA avalikustamiskoodeks on leitav siit: http://transparency.efpia.eu/ ning Eesti Ravimitootjate Liidu kodulehel www.rtl.ee on informatsiooni selle kohta, kuidas täpsemalt toimub andmete avalikustamine Eestis.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.