Galerii: Veerand eestimaalastest kannatab uneprobleemide all

Heisl Vaher
Heisl Vaher

Veerand eestimaalastest kannatab uneprobleemide all, mõjutades nii inimeste töövõimet kui rahulolu eluga. Täna, 18. mail toimunud pressiüritusel tutvustasid Unimedi Unekeskuse eksperdid kõige kaasaegsemaid lähenemisi uneuuringutes ja -ravis. Keskus on loonud Põhjamaades unikaalse, eri valdkondade arste ühendava lähenemise, mis lahendab tõenduspõhiselt erinevaid keerulisi uneprobleeme.

Unekeskuse tööpõld on lai, sest unehäirete all kannatab vähemalt veerand elanikkonnast. Näiteks 24-31 protsenti meestest esineb uneapnoe, naiste seas on sama probleem kuni 11-l protsendil. 

Unimedi Unekeskuse peaarsti Heisl Vaheri sõnul alahinnatakse kvaliteetse une tähendust ja mõju eluga rahulolule. “Uneapnoe põhjustatud kehalise tervise häirete loetelus on haigused alates kõrgvererõhu- ja suhkurutõvest kuni südamelihase infarktini. Unehäirete põhjustatud võimetus magada soovitud ajal ja liigne päevane väsimus vähendab inimeste töövõimet ning võtab ära elurõõmu. Raske unetus mõjub elukvaliteedile sarnaselt nagu südamepuudulikkus või depressioon,“ täiendas peaarst. 

“Meie töö on aidata inimestel jõuda kvaliteetse uneni. Selleks kasutame teaduslikult tõestatud ravimeetodeid, et ennetada ja leida lahendusi eri vanuses inimeste hingamisprobleemidele ning unemuredele,” selgitas doktor Vaher. Võti uneprobleemide raviks on valdkondadeülene koostöö. Unimedi Unekeskus koondab oma katuse alla mitmeid eri valdkondade eksperdid, nende hulgas näiteks neuroloogid, pulmonoloogid, kõrva-nina-kurguarstid, kirurgid ja psühhiaatrid. Samuti tehakse koostööd Unimed Grupi teiste kliinikutega, kuhu kuuluvad ortodontiakeskus, hambaravi, päevakirurgia osakond ja eriarstid. “Sedavõrd erinevate spetsialistide ühte meeskonda koondamine on Eestis, ja ka mujal Põhjamaades, unikaalne ning teenib hästi eesmärki,” lisas Vaher. 

Unekeskuses keskendutakse uneprobleemidele, mis iseenesest ei taandu - nagu näiteks uneapnoe, norskamine, unetus, une- ja ärkveloleku rütmihäired ja unega seotud liigutushäired. Unekeskuse unearsti ja psühhiaatri Tuuliki Hioni sõnul ei tohi unega seotud probleeme alahinnata. “Näiteks unetus halvendab iga haiguse kulgu, millega koos see esineb. Samuti vajavad unetuse all kannatavad patsiendid erinevaid tervishoiuteenuseid kaks korda rohkem hea unega inimestest. Ravimata uneapnoe põhjustatud haiguste ravikulud ületavad kordades uneprobleemi raviks kuluva,“ loetles Hion unehäirete negatiivseid mõjusid. 

Unimedi Unekeskus on loodud igas vanuses inimestele unehäirete lahendamiseks. Esmaste teenuste pakkumist alustati eelmisel kevadel. Tänaseks tegutseb üks keskus Tallinnas ning teine Tartus, Unekeskus on osa Unimed Grupist, ühest Eesti kaasaegseimast ja suurimast erameditsiinikeskusest, mis toob kokku oma ala tipptegijad.

Galerii

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.