Rotaviiruse vaktsiin vähendas haigestumist 70%

Rotaviirusvaktsiini manustamine imikule.
Rotaviirusvaktsiini manustamine imikule.

Terviseameti andmeil vähendas rotaviiruse vaktsiin 2015. aastal laste haigestumust 2013. aastaga võrreldes ligi 70 protsenti ja haiglaravi vajadustisegi üle 70 protsendi.

Uus rotaviirusvastane vaktsiin lisati immuniseerimiskavasse 1. juulist 2014, põhjuseks haiguse laialdane levik ja sage hospitaliseerimisvajadus väikelaste hulgas. Üks kolmandik alla viie aastaste laste kõhulahtisuse juhtudest maailmas on põhjustatud rotaviiruste poolt ja enamik lastest põeb seda nakkust esimese 2-3 eluaasta jooksul. Haigestumine on suurim 6-24 kuu vanuses.

Terviseameti peaspetsialisti Irina Filippova sõnul oli 2015. aasta lõpu seisuga vaktsineerimisega hõlmatus Eestis 1-aastaste laste hulgas 65,6 protsenti. „Veel tähelepanuväärsem on, et haigestumus vähenes kuni 1-aastaste laste seas 2015. aastal 2013. aastaga võrreldes ligi 70 protsenti ja haiglaravi vajadus samal ajal isegi üle 70 protsendi. Sama suur oli ka ravikulude vähenemine,“ märkis Filippova.

Rotaviirusvastane vaktsiin on suukaudne, mida manustatakse lastele vastavalt immuniseerimiskavale ja kasutatavale vaktsiinile nende 2., 3. ja 4,5 elukuul.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.