Sotsiaalkomisjon arutab eriarstiabi kättesaadavust

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Aivar Kokk.
Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Aivar Kokk.

Riigikogu sotsiaalkomisjon peab täna huvigruppidega avaliku istungi eriarstiabi kättesaadavuse parandamisest piirkondlikes haiglates.

Sotsiaalkomisjon arutas jaanuaris 11 üldhaigla juhi pöördumist, kus nad ei nõustunud haigekassa pakutud eriarstiabi regionaalse kättesaadavuse plaaniga, kuid olid avatud läbirääkimisteks eriarstiabi pakkumise osas. Nüüd soovib komisjon ülevaadet läbirääkimiste tulemuste kohta.

Sotsiaalkomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul on kokku kutsutud laiapõhjaline ümarlaud, et leida ühiselt parimaid lahendusi regionaalse eriarstiabi kättesaadavuse parandamiseks.

„Eriarstiabi järjekordi ei lühenda kindlasti selle koondamine nelja haiglasse. Samas paneb see tõsise koormuse patsientidele, kes elavad keskustest kaugemal,“ ütles Kokk. „Seepärast soovib sotsiaalkomisjon ülevaadet haiglate, sotsiaalministeeriumi ja haigekassa vahel toimunud läbirääkimiste kohta, kuidas üldhaiglad, keskhaiglad ja piirkondlikud haiglad saaksid teha paremat koostööd eriarstiabi pakkumisel.“

Regionaalhaiglate valmisolekust piirkondlikes haiglates eriarstiabi osutamiseks teevad ettekanded Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Tartu Ülikooli Kliinikumi, Ida-Tallinna Keskhaigla, Ida-Viru Keskhaigla ja Pärnu haigla esindajad.

Piirkondliku eriarstiabi kättesaadavuse teemal võtavad sõna Viljandi Haigla ja Lõuna-Eesti Haigla (Võru haigla) esindajad.

Eesti Arstide Liidu esindaja kõneleb arstide valmisolekust teenuste pakkumiseks väljaspool oma haiglat. Eesti Haigekassa esindaja võtab sõna haiglate tuleviku ja rahastamise teemal.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski teeb avaliku istungi lõpus kokkuvõtte ravi geograafilisest kättesaadavusest.

Avalik istung riigikogu konverentsisaalis algab täna, 14. juunil kell 14, istungist toimub veebiülekanne.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.