Eesti tervishoid sai juurde 80 uut õde ja 64 hooldustöötajat

Õde.
Õde.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli juunis toimunud lõpuaktustel sai rakendusliku kõrghariduse tunnistuse 80 uut õde. Hooldustöötaja kutseõppe lõpetas 64 inimest.

“80 uut õde on väikeseks leevenduseks õdede puudusele, kuid õdede arvukust on vaja märkimisväärselt tõsta. Tervishoiu jätkusuutlikkuse huvides on vaja lõpuks allkirjastada õdede riikliku tellimuse konsensuslepe. Ilma kokkulepitud riikliku tellimuseta ei saa haiglad olla kindlad, et õdesid vajalikul määral juurde koolitatakse ning koormusnormide kehtestamine ja täitmine võib osutada keeruliseks,” ütles Eesti Õdede Liidu juhatuse liige Ester Öpik.

Lisaks uutele õdedele omandas õetöö kõrvalt kõrghariduse 43 varasema kutsediplomiga õde, nendest 39 Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis ja neli Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis. Õendusõppes on Eestis võimalus spetsialiseeruda neljale erialale, milleks on terviseõendus, intensiivõendus, kliiniline õendus ja vaimse tervise õendus. Tänavu suvel lõpetas kõrgkooli 42 spetsialiseerunud õde.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli lõpetas neli terviseõendusele spetsialiseerunud ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli 38 intensiivõendusele spetsialiseerunud õde.

“Suur osa praegustest hooldustöötajatest on veel vastava kutsekvalifikatsioonita. Tervishoiutöötajate üleriigilise kollektiivlepingu läbirääkimiste käigus ka koormusnormides kokkuleppimine eeldab kutseõppe läbinud hooldustöötajate osakaalu tõusu tervishoius. Samuti oleme seda meelt, et tulevikus peab kutsega hooldustöötaja tunnitasu olema kõrgem võrreldes erialase hariduseta hooldajaga,” lisas Öpik. 

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli lõpetas kutseõppes 48 hooldustöötajat, neist 20 Kohtla-Järve struktuuriüksuses ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli lõpetas 16 hooldustöötajat.

Suvine vastuvõtt Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli kestab 5. juulini ning Tartu Tervishoiu Kõrgkooli 10. juulini.  

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.