Silmapaistvalt väiksed dividendid sõltuvusravi ärist

Wismari haigla peasissekäik.
Wismari haigla peasissekäik.

Wismari haigla omanikud on saavutanud viimastel aastatel kliinikus stabiilse kasumi ja võtnud seejuures silmatorkavalt väikseid dividende.

Wismari haigla tegeleb sõltuvushäirete raviga ja omab nii haigekassa lepingut kui ka pakub vabaturu teenuseid. Mullu ettevõtte käive kasvas 3% ja kasvas ka kasum. Haigekassa osatähtsus on samas vähene: Meditsiiniteenuste müük haigekassale kasvas mullu 1%, moodustades müügikäibest 17% (2014. a - 16%).

Haigla omanikeks on Jaak Gramann, Valdur Jänes ja Jaanus Mumma ja omavahel on nad jaganud vaatamata edukatele tulemustele mõne tuhande euro suuruseid dividende: eelmisel ja üle-eelmisel 6200 eurot ja eelmise aasta eest määratud dividendid (väljamaksmiseks tänavu, toim) on 4158 eurot.

Wismari haigla käive oli mullu pisut üle miljoni euro ja kasum 77 000 eurot. Aasta varem oli samas suurusjärgus käibe juures kasum 69 000 eurot.

Ettevõttes töötas 44 inimest keskmise kuupalgaga 930 eurot brutos. Kõrgemale juhtkonnale arvestatud tasu mullu pisut vähenes, olles 82 697 eurot. Juhatuse liikmeid on kolm: Valdur Jänes, Ulvi Ilumets ja Jaanus Mumma.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.