Arstid tagasi tervishoidu viis 35 arsti residentuuri

Tartu Ülikool tegi sotsiaalministeeriumile taotluse 86 194 eurole, et käivitada projekt "Arstid tervishoidu tagasi ja tuua tagasi 16 arsti. Eelmiste taoliste projektidega on tervishoiutöötajate registrisse lisandunud 55 arsti kelledest on praeguseks astunud residentuuri 35 arsti.

Projekti eesmärk on võimaldada tervishoiutöötajate registrisse kandmata arstidel tagasi pöörduda Eesti tervishoiusüsteemi. Selleks korraldatakse praktsieerimisest eemal olnud ja tervishoiutöötajate registrisse kandmata arstidele registrisse saamiseks vajalik praktika. Samuti viiakse läbi teoreetiline koolitus, mis hõlbustaks neil vajaliku üldarsti eksami sooritamist.

Projekti raames korraldatakse osalejatele vajalik 3-kuuline praktika (pool ajast perearstipraksises, teine pool sisehaiguste või sisehaiguste mõne subspetsiaalsuse osakonnas.) Praktika ajaks sõlmitakse osalejate, Tartu Ülikooli ja praktikabaaside vahel kolmepoolne leping, staþööridele makstakse praktikatasu. Praktikabaasides leitakse igale osalejale individuaalne juhendaja, kelle töö tasustatakse vastavalt residendi juhendamisele. Praktika alguseks on planeeritud 2017.a. veebruar. Koolitusel saaks osaleda 16 inimest.

Projekti ülesehitus on analoogne 2010-2013 toimunud Läänemeremaade projekti IMPRIM tegevustega, kus aidati praktika sooritamisel ning eksamiks valmistumisel 27 arsti. Seejärel on aastail  2013-2014   Sotsiaalministeerium rahastanud 31 arsti samalaadset praktikat ning teoreetilist koolitust. Kokkuvõtvalt on tervishoiutöötajate registrisse lisandunud  55 arsti (eelduseks on olnud eksami positiivne sooritamine). Käesoleva aasta septembriks on nimetatud arstidest asunud residentuuri 35 arsti, lisaks on teadaolevalt mitu arsti asunud üldarstina tööle kas hooldusravi pakkuvas tervishoiuasutuses või perearstipraksises. Programm on saanud positiivset tagasisidet nii osalejatelt kui leidnud äramärkimist positiivse kogemusena, kuidas võimaldada arstidel tagasi pöörduda tervishoiusektorisse

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.