Endoskoopiaõed kogu Eestist on end kliinikumis täiendamas

Tartu Ülikooli Kliinikum.
Tartu Ülikooli Kliinikum.

Täna kogunevad endoskoopiaõed üle Eesti kliinikumi uude endoskoopiakeskusesse erialasele täiendusele.

Endoskoopia roll on meditsiinis  aastatega oluliselt muutunud, kui varem oli see pelgalt diagnostilise tähtsusega protseduur, siis tänaseks on diagnoosi selgudes samal protseduuril võimalik kohe ka endoskoopiliselt ravida. 

Kliinikumi sisekliiniku direktor dr Rein Kermese sõnul on endoskoopiaprotseduur meeskonnatöö, kus oma kindel roll on nii arstil kui õel. Endoskoopiaõe koolitamine  meeskonna liikmeks võtab dr Kermese sõnul pea aasta. 

Tänasel endoskoopiaõdede ühingu sügiskonverentsil on kavas nii suulised ettekanded kui praktiline õppus. Praktilisel õppusel saavad õed omandada kogemusi näiteks verejooksu tõkestamiseks kasutatavate klipside kasutamisel.  Eesti Endoskoopiaõdede Ühingu president Siiri Maasen peab kliinikumis korraldatavat sügiskonverentsi oluliseks. „Esiteks saame Tartu väga suurte kogemustega arstidelt teoreetilisi teadmisi, seejärel saame aga reaalselt ka kätt harjutada. Kuna endoskoopiaõde peab olema ka käeliselt osav ja kiire reaktsiooniga, on sellised õppused meile hindamatu väärtusega“. 

Tänasel sügiskonverentsil räägib dotsent Riina Salupere jämesoolevähi sõeluuringust, dr Jaan Soplepmann söögitoruvähist ja maovähist ning dr Leana Sits jämesoole polüüpide käsitlusest. 

Kliinikumi endoskoopiakeskus on kaasaegsem endoskoopiakeskus Eestis, aastas tehakse siin ca 8000 diagnostilist ning raviprotseduuri. Kliinikumi endoskoopiakeskuses on oluline enesetäienduse koht nii arstidele kui õdedele üle terve Eesti. Tänavu kevadel, 8. aprillil toimus kliinikumi moodsas endoskoopiakeskuses "VIII ERCP päev", mil erinevate erialade arstidele demonstreeriti näidisprotseduuride.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.