Novak: patsiente EMOs vähemaks ei jää

Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskuse juhataja Vassili Novak.
Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskuse juhataja Vassili Novak.

Kuna enamik patsiente tuleb EMOsse ise, siis kiirabireform olulisi pöördeid kaasa ei töö, arvab Põhja-Eesti Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskuse juhataja Vassili Novak.

"Tänapäeval on kõik Eesti erakorralise meditsiini osakonnad ülekoormatud," ütles Vassili Novak.

Ta lisas, et kohati võib kiirabiga saabunud, isepöördujate ning EMOsse suunatud patsientide arv ja osakaal haiglate kaupa erineda, kuid suurem osa on siiski isepöördujad, näiteks Põhja-Eesti Regionaalhaiglas on neid umbes 75% EMOsse saabunutest.

"Seega sõlmitud kokkulepe EMOs teenindavate patsientide arvu oluliselt ei mõjuta," leidis Novak.

"Kiirabiteenuse osutajate ja haiglate vahel sõlmitud hea tahte kokkulepe vastab kõikide osapoolte, sh regionaalhaigla ootustele, mille sisuks pole midagi muud, kui vältimatut abi vajavate patsientide parem ja kiirem teenindamine," ütles keskuse juht.

Alates 10. oktoobrist muutuvad Tallinnas kiirabi poolt patsientide hospitaliseerimise põhimõtted. 

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuameti tervisesektori juhtivspetsialist Ene Tomberg selgitas, et patsient hospitaliseeritakse lähimasse haigla erakorralise meditsiini osakonda vastavalt asukohale, kus patsient kiirabi väljakutse ajal oli.

"Kui varasemalt hospitaliseeriti Lasnamäe patsiendid kas Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse või Ida-Tallinna Keskhaiglasse, siis nüüd kuuluvad selle piirkonna patsiendid hospitaliseerimisele Ida-Tallinna Keskhaiglasse," jätkas Tomberg.

Põhjalik tabel, kuidas patsiendid liikuma hakkavad, asub siin.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.