Le Vallikivi on "Ossinovski süsteemiga" rahul

Perearstide seltsi juhatuse liige Le Vallikivi.
Perearstide seltsi juhatuse liige Le Vallikivi.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski (SDE) soovib liikuda selles suunas, et eriarstide juurde hakkaksid vastuvõtuaegu panema perearstid. Sellise süsteemi pilootprojektis osalnud perearst ütles, et tema ei sooviks vana süsteemi juurde tagasi minna.

Tegelikult on tänaseks juba mõnda aega olnud kasutusel e-konsultatsiooni süsteem, mis tähendab, et patsient läheb oma murega perearsti juurde, kes teeb esmase läbivaatuse ja analüüsid. Seejärel konsulteerib perearst eriarstiga ning viimane otsustab, kas patsient peaks edasi minema tema vastuvõtule või annab ta perearstide juhiseid, kuidas edasi ravida, vahendas ERR Uudised saadet "Aktuaalne kaamera".

"Selle tulemusel me tagame selle, et need inimesed, kellel on tõesti kiiresti eriarsti abi vaja, saaksid selle palju paremini kui seni ja ülejäänud inimeste puhul paraneks nende käsitlus perearsti juures. Perearst suudaks e-konsultatsiooni abiga tõepoolest ka paremat abi pakkuda," selgitas Ossinovski.

Täna lahendatakse aga ainult 2 protsenti esmastest pöördumistest perearsti poole e-konsultatsiooni teel. Samas ei töötagi süsteem veel kõigil erialadel ja kõigis Eesti piirkondades.

Perearstide liidu juhatuse liige Le Vallikivi on üks neist perearstidest, kes on seda kasutanud ja tema ei sooviks vana süsteemi juurde tagasi minna.

"See süsteem töötab suurepäraselt ja kui me räägime patsiendi ja perearsti valikutest, siis see on kindlasti kordades inimsõbralikum. Seda võib öelda absoluutselt igaüks, kes on proovinud endale mõnes registratuuris eriarstile vastuvõtu aega saada," rääkis Vallikivi.

Et selline süsteem käivituks üle Eesti, on Ossinovski sõnul vaja läbi mõelda mitte ainult tehnilised lahendused, vaid selleks on vaja ka sisulisi kokkuleppeid koostöö ja rahastuse osas.

"Eks me oleme liikunud ju laiemalt selles suunas, et perearstide vastutust tervishoiusüsteemis suurendada. Me hakkame rajama uusi tervisekeskuseid, kus tuleb oluliselt laiem teenuste spekter, terved meeskonnad, rohkem spetsialiste, kes esmatasandil toimetavad ja selle tulemusena ka nende roll ja vastutus Eesti tervishoiusüsteemis kasvab," vastas Ossinovski küsimusele, kuidas tagada see, et perearst tõepoolest on aktiivne ning konsulteerib eriarstiga.

Vaata ka "Aktuaalse kaamera" stuudiointervjuud Le Vallikiviga:

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.