Teeme head ja toetame Keskhaigla Sünnitusmaja!

Novembri saabumisega käivitus Ida-Tallinna Keskhaigla ja Colonna Kinnisvara heategevuslik kampaania „Aita mõõta elu“, mille tulemusena soetatakse Keskhaigla Sünnitusmajale seade, mis mõõdab hapnikusisaldust vastsündinute kehas.

Kampaania suurtoetaja Colonna Kinnisvara juhatuse liige Roberto de Silvestri tunneb heameelt, et sünnitusmajade toetuseks mõeldud aastalõpuaktsioonist on kujunenud oodatud ja südamlik traditsioon. Tänavune aastalõpu heategevusprojekt on arvult juba neljas. 

Novembri lõpuni kestev kampaania „Aita mõõta elu“ kogub annetusi NIRS-aparaadi ehk vastsündinute kehas ja ajus valutult hapnikusisaldust mõõtva seadme soetamiseks. 

Ida-Tallinna Keskhaigla neonatoloogia ehk vastsündinute osakonna juhataja dr Pille Andressoni sõnul on tegu väga olulise aparaadiga. „Hapnikusisalduse mõõtmine erinevates organites on oluline beebi verevarustuse hindamiseks. Kuivõrd hapnik on kõigi jaoks eluks vajalik, mõõdamegi me selle seadmega kaudselt ju elu,“ selgitab Andresson. 

Õigel ajal avastatud aju hapnikuvaegus aitab ennetada ajukahjustusi. Lisaks on seade oluline haigete vastsündinute raviprotsessi  ja -tulemuste jälgimiseks. „Väga tähtis on  just see, et andurid kinnitatakse vastsündinu kehale valutult, vältides sellega lapsele häirivaid ja valulikke protseduure,“ lisab dr Andresson. 

Kuidas teha head?

Ka Sina saad anda oma panuse Keskhaigla Sünnitusmaja vastsündinute toetuseks. Helistades numbrile 900 1005, annetad 5 eurot; valides 900 1015 aga 15 eurot.

Annetusi on võimalik teha ka ülekandega AS-i Ida-Tallinna Keskhaigla pangakontole: EE851010220025580016 (SEB). Annetust tehes märgi selgituseks „Sünnitusmaja“. 

Kampaania „Aita mõõta elu“ klipp

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.