Martinson: Omal soovil eriarstile vaid erasüsteemis

Linnamõisa PAKi perearst Katrin Martinson.
Linnamõisa PAKi perearst Katrin Martinson.

E-saatekirjasüsteemi kommenteeris perearst Katrin Martinson.

Martinson: "Eesti Perearstide Selts on alates 2011  (kui esimest korda PERH ja perearstide vahel rakendus e-konsultatsiooni teenus üksikutel erialadel) rõhutanud, et  selline nn. Soome süsteem on ressursisäästlik ja meditsiiniloogiline arstilt arstile suunamise viis.  Ehk siis süsteemi toimimine on lihtsalt selgitatuna järgmine: mingi eriala arst (näiteks perearst) vormistab patsiendi kohta digitaalse saatekirja teise eriala arstile. Teise eriala arst  tutvub saatekirja sisuga,selle alusel otsustab, kui kiiresti ja milliseid uuringuid/konsultatsiooni patsient vajab ning patsiendiga võetakse haigla/eriarstiabi osutaja poolt ühendust aja kokkuleppimiseks. Kiiremat meditsiinilist sekkumist vajavad patsiendid saavad aja kiiremini ning juba enne eriarsti konsultatsiooni on võimalik planeerida vajalikke lisauuringuid, mis hoiab kokku mõlema poole aega ja raha. Tänaseks on e-konsultatsiooni teenuse rakendanud juba mitu Eesti haiglat õige mitmel erialal. Ainsana on otsustanud ITK allergoloogid, et võtavad allergloogile suunatud haigeid vastu ainult sel moel. Nüüd on järgmine samm muuta kogu Eestis eriarstile suunamise loogikat.

Patsiendi poolt  omal soovil eriarstile registreerimist selles süsteemis ei toimu. Omal soovil eriarstile registreerimiseks jäävad patsiendile võimalused erameditsiinis."

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.