Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kokk: Tasuta arstipraktika on ebaloogiline
Aivar Kokk, kes on viimaseid päevi riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees, peab arstitudengitele praktikaaja eest mittemaksmist suureks probleemiks.
"Kui inimene teeb tööd ja aitab, siis ta peaks saama palka. Arstitudengite puhul ei pea palk olema sama, mis diplomeeritud arstil, aga päris ilma neid jätta pole ka loogiline," kinnitas Kokk Eesti Päevalehes.
Tartu Ülikooli arstiteaduskonna VI kursuse esimene kliiniline praktika-aasta on lõppenud ja jätnud edasisteks aruteludeks mõtlemiseainet nii tudengitele kui ka haiglatele.
Kui aasta tagasi oli patsiendikindlustuse valik Eestis piiratud vaid ühe, juhtumipõhise lepinguga, siis nüüd on kindlustusmaakleri Northern1 international insurance brokers OÜ eestvedamisel turule jõudnud uus konkureeriv lahendus. See vastab Eesti õigusruumi nõuetele, tugineb rahvusvaheliselt tunnustatud nõudepõhisele mudelile ja loob kauaoodatud valikuvõimaluse.