29 november 2016 05:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Laisaar: HIV–ravi järjepidevust aitab tagada toetav nõustamine

Kaja-Triin Laisaar.  Foto: Kuvatõmmis

Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni HIVi-AIDSi Ühendprogrammis (UNAIDS) seati 2014. aastal HIVi-vastasele võitlusele eesmärgid: 90% nakatunuist peaks olema oma (sero)staatusest teadlikud ehk saanud HIVi diagnoosi, 90% diagnoositutest peaks saama antiretroviirusravi (ARV-ravi) ja 90% ravisaajaist peaks olema saavutanud HIVi üle kontrolli ehk viirussupressiooni.

Kui need eesmärgid suudetakse 2020. aastaks täita, on võimalik 2030. aastaks HIV-epideemiale maailmas piir panna.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee