Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Novembris registreeriti 22 HIV-nakatunut
25. novembri seisuga on Eestis diagnoositud 196 HIV-nakatunud isikut. Kokku on aastate jooksul Eestis HI-viirus diagnoositud 9459 inimesel, sealhulgas AIDS 489 inimesel.
HIV-nakkust registreeriti novembris kokku 22 juhtu, neist 13 Ida-Virumaal ja 7 Tallinnas, üks HIV-nakkus registreeriti nii Tartumaal kui ka Raplamaal.
18.–25. novembrini toimus HIV testimisnädal, mille jooksul olid testimisvõimalustele avatud ka kiirtestimise kabinetid kaubanduskeskustes seitsmes erinevas linnas.
Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni HIVi-AIDSi Ühendprogrammis (UNAIDS) seati 2014. aastal HIVi-vastasele võitlusele eesmärgid: 90% nakatunuist peaks olema oma (sero)staatusest teadlikud ehk saanud HIVi diagnoosi, 90% diagnoositutest peaks saama antiretroviirusravi (ARV-ravi) ja 90% ravisaajaist peaks olema saavutanud HIVi üle kontrolli ehk viirussupressiooni.
Täna, rahvusvahelisel AIDS-i vastu võitlemise päeval on Eestis esmakordselt võimalik osta HIV-kiirtesti, mida saab ise kodus teha ja mis annab vastuse 15 minutiga. Hinnaks on kiirtestil 78 eurot.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.