HiV-testimisnädalal avastati kaks nakatunut

18.–25. novembrini toimus HIV testimisnädal, mille jooksul olid testimisvõimalustele avatud ka kiirtestimise kabinetid kaubanduskeskustes seitsmes erinevas linnas.

HIV kiirtesti sai teha Tallinna, Tartu, Narva, Sillamäe, Kohtla-Järve, Rakvere ja Pärnu kaubanduskeskustes.

Testimisnädala jooksul käis kokku kiirteste tegemas 680 inimest. Nendest 303 meest ja 377 naist. Tallinnas, Tartus, Narvas, Sillamäel ega Rakveres HIV-positiivseid testimisnädala raames ei leitud. Kiirtestimise ajutistest kabinettides avastati 2 uut HIV-positiivset juhtu: üks Kohtla-Järvel ja üks Pärnus.

„Mõlemad uued juhud, mis Pärnu ja Kohtla-Järve HIV testimisnädala ajutistest kiirtestimise kabinettides avastati, olid mehed. Mõlemad positiivse testitulemuse saanud inimesed on tänaseks jõudnud teha ka kordusanalüüsid HIV kabinettides ja nad on suunatud infektsioonhaiguste arsti juurde, kelle abiga saavad nad alustada kohe ka ARV-ravi,“ ütles Iveta Tomera Tervise Arengu Instituudist.

Uutest HIV infektsioonijuhtudest Eestis 90% avastatakse Ida-Virumaal ja Harjumaal, sealjuures on 80 protsendil uutest juhtudest nakatumine toimunud heteroseksuaalsel teel. Eestis saab rääkida epideemia levikust üldelanikkonda. Eesti jaoks on suur probleem HIV-positiivsete hiline testimine, arsti poole pöördumine ja sellest tingituna hiline ravi alustamine.

HIV testimisnädala kampaania on selleks, et tõsta inimeste HIV-alast teadlikkust ja kutsuda inimesi üles end regulaarselt testima.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.