Violetta Riidas • 12. detsember 2016
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Amalgaamplommi lohakas eemaldamine on tervisele ohtlik

Hambaarsti juures.  Foto: Caro /Scanpix

Kuigi nüüd on amalgaami sisaldavad hambaplommid ka ametlikult mürgiseks tunnistatud, võib nende ebaprofessionaalne eemaldamine olla tervisele tunduvalt ohtlikum kui hõbeplommiga elamine.

See, et hambaravis juba ligi 200 aastat kasutatud elavhõbedat sisaldavad amalgaamist hambatäidised ehk hõbeplommid ei pruugi ohutud olla, oli juba ammu teada, vahendas Postimees Tervis ajalehte Bild. Nüüd on Euroopa Liit seda ametlikult tunnistanud ja astunud esimesi samme selle aine kasutamise piiramiseks. 2018. aasta 1. juuliks peaks jõustuma seadusemuudatus, mis lubab hambaarstidel amalgaami laste, rasedate ja imetavate emade hambaravis kasutada vaid üksikutel erandjuhtudel.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee