Hiidlased said hemodialüüsi kabineti

Ain Põtter koos teda aidanud medõdede Merlin Laidi ja Kaie Naerismäega, vasakult haiglajuht Riina Tamm, dr Sirje Kreis ja dr Merike Luman.
Ain Põtter koos teda aidanud medõdede Merlin Laidi ja Kaie Naerismäega,...

Eile avati Hiiumaa haiglas hemodialüüsi ehk nn kunstneeruravi kabinet, mis tähendab suurt kergendust saarel elavate neeruhaigete jaoks.

Esimene hemodialüüs tehti eile Ain Põtterile, kirjutas Hiiu Leht.

Neli tundi voodis lamamist telekat vaadates ja keeruline seade tegi ära organismi puhastustöö, mida terve inimese puhul teevad neerud. Isa tõi haiglasse tütar ja koju viis poeg.

Poeg Kaius ja tema abikaasa Kersti olid väga rahul, et isa saab eluks hädavajalikku teenust nüüd Kärdlas. «Isa ise ütles, et tal on nüüd palju parem, valud kadusid ära,» rääkis Kersti. «See on ikka suur elukvaliteedi paranemine,» lisas Kaius. Hiiumaa oli siiani ainuke maakond Eestis, kus hemodialüüsi ehk neeruasendusravi ei tehtud.

OÜ Fresenius Medical Care Estonia juhatuse liige dr Martin Lepiksoo ütles, et neli dialüüsiseadet soetati, kuna Hiiumaal tekkis piisav hulk patsiente. Kui eile sai dialüüsi üks patsient, siis täna on neid kaks ja reedel juba kolm. Kokku on praegu teada neli hemodialüüsi vajavat patsienti, kes tänu avatud kabinetile saavad nüüd elada kodusaarel.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.