Meditsiiniuudiste küsimusele, mis jääb meenutama lõppevat aastast, vastas Eesti Patsientide Liidu tegevuht Kadri Tammepuu.

- Patsientide liidu tegevjuht Kadri Tammepuu.
- Foto: Veiko Tõkman / ÄP
Tammepuu: "Tänutundega meenutan nende inimeste head tahet, kes panustasid liidu tegemistesse tasuta oma aega, teadmisi ja oskusi olgu siis nõuandjate, projektide elluviijate või abilistena. Jõudsalt kasvas liidu liikmeskond ja seda ilma suure reklaamikärata, järelikult kõnetab olukord tervishoius paljusid tavalisi inimesi. Patsiendid on täna rohkem kui varem valmis kaasa lööma meditsiini ees seisvate probleemide lahendamisel. Viimane hea näide tuleb Narvast, kus HIV-kliiniku juhid lõid teenuse parandamiseks patsientidest koosneva nõukogu. Koostöös tõuseb usaldus arstide ja patsientide vahel ning ka HIV-positiivsete endi motivatsioon ravi järgida."
Seotud lood
Paljud poliitikud ja süsteemi korraldajad kordavad mantrana, et meie tervishoid on heas korras, pidades silmas seda, kui palju teenuseid olemasoleva raha eest pakuti. Tähelepanuta jäetakse aga see, kas inimesed ka tervenevad ja kuidas nad end süsteemis tunnevad.
Narva haigla lasteosakonna sulgemine on tervishoiu pideva alarahastamise järjekordne kurb tulemus, mis puudutab neid, kes ise oma õiguste eest võidelda ei saa, leiavad lastearstide selts ja patsientide liit.
Perearstide seltsi soov ressursipuuduse ja krooniliste haigete rohkuse tõttu pikendada väiksema tervisehädaga patsientide vastuvõtuaega seniselt viielt päevalt kümnele on tervishoiu kroonilise alarahastuse karm tulemus, tõdeb Eesti Patsientide Liidu tegevjuht Kadri Tammepuu.
Patsientide esindused on seisukohal, et eutanaasiat Eestis uisapäisa seadustada ei tohiks, sest nii võime teha saatuslikult valesid otsuseid.
Kandideerimise tähtaeg: 12.05.2025