Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Lancet: inimese kõhuõõnest avastati uus elund
Kindlaks tehtud uus organ võib avada tee täiesti uue uurimissuuna tekkimisele arstiteaduses.
Võiks ju arvata, et inimese kehaõõnes leiduvate organite arv ja funktsioonid on tänapäevaks enam-vähem teada, kuid uus avastus näitab, et anatoomias halli ala veel siiski leidub, kirjutab Postimehe teadus- ja tehnikaportaal.
Sarnaselt veregruppidele saab inimesi
rühmitada soolestikus elavate bakteripopulatsioonide põhjal. Teadmine
soolebakterite olulise rolli kohta imetajate elus on üsna uus. Meie sees ja peal
tegutseb võimas vägi, mis ületab keharakkude arvu enam kui kümme korda.
Närilistel tehtud katsete abil on näidatud, et mikrofloora mõjutab nii kehakaalu
kui ka immuunsust.
Kuigi 14. sajandi käimlate kaevandamine ei ole just mitte kõige lummavam töö, leidsid teadlased inimese kivistunud väljaheidete uurimisel viirusi, mis sisaldavad antibiootikumidele resistentseid geene, kirjutas ERR Teadusuudised.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.