Kõlli: tasulise teenuse hind võib kohalikele üle jõu käia

Märt Kõlli.
Märt Kõlli.

Kuressaare haigla juhi Märt Kõlli sõnul on tasuliste teenuste kasutamine olnud nende haiglas seni tagasihoidlik.

"Kuna põhierialadel on meil järjekord alla kuu aja, ju siis ei pea inimesed tasuliste teenuste kasutamist vajalikuks," arvas ta. Samas on defitsiitseid erialasid, kus inimesed on tohtri vastuvõtule pääsemiseks nõus maksma tavalisest visiiditasust rohkem, kirjutas Saarte Hääl.

"Näiteks suvel Kuressaares vastuvõtte tegemas käinud Villem Vihmannile panime iga kord ka paar-kolm tasulist aega ja inimesed kasutasid seda võimalust," rääkis Kõlli. Tema sõnul jäi möödunud aastasse ka üks tasuline liigesevahetusoperatsioon. Tasuliste teenuste hulka lisandusid mullu optometristi vastuvõtud, melanoomide diagnoosimiseks teeb haigla aga koostööd Dermtestiga.

Küsimusele, kui kaua peab patsient ootama, et tasulist teenust saada, vastas Kõlli: "Normaalne oleks sellisel juhul nädala jooksul."

Tasulise vastuvõtu ajaks arvestab Kuressaare haigla kuni 30 minutit. Kõlli sõnul sõltub vastuvõtu pikkus nõudlusest ja planeeritud aegadest. “Kui planeerida arstile neli tasulise vastuvõtu aega nädalas, on see nädalas kaks tundi täiendavat ajakulu,” nentis Kõlli.

Kui kiiresti pääseb tasulisele vastuvõtule defitsiitsetel erialadel, mille tohtrid käivad Kuressaare haiglas mandrilt?

“Meie murelaps on kindlasti reumatoloogia, kus Ida-Tallinna spetsialistid vastuvõtte teevad,” vastas Kõlli. “Seni ei ole nad seoses suure päevase koormusega Saaremaal tasulisi vastuvõtte avanud. Juhul kui spetsialistide koormus sel hooajal Saaremaal mõningal määral suureneb, on võimalik organiseerida ka sellel erialal tasulist teenust.”

Kõlli möönis, et sel juhul võib vastuvõtu hinnatase, ligi 60 eurot, osutuda probleemiks.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.