Trump plaanib vaktsiinikomisjoni juhiks skeptikut

Vaktsineerimine.
Vaktsineerimine.

Vaktsiiniskeptik Robert F. Kennedy Jr., kes on väitnud, et vaktsineerimine on seotud autismi tekkega, on Donald Trumpi võimalik kandidaat vaktsineerimiskomisjoni esimehe ametikohale.

Trumpi 10. jaanuari kohtumine Kennedyga läks viimase sõnul väga hästi ning ametisse astuv president palus tal hakata vaktsiinidega seotud komisjoni esimeheks, vahendas Postimees väljaannet The Atlantic.

Trumpi üleminekumeeskonna kõneisik Hopa Hicks sõnas aga, et on veel vara kindlaid järeldusi teha: "Valitud president nautis vestlust Robert Kennedy Jr.-ga erinevatel teemadel ja hindab tema mõtteid. President kaalub mõtet asutada autismikomisjon, kuid mingeid otsuseid pole veel tehtud."

Kuid empiirilistel allikatel põhinevale meditsiinile on Kennedy võimalik ametisse määramine väga halb uudis. Juba üle kümnendi on Kennedy väitnud, et vaktsiinides kasutatav tiomersaal ei ole mitte ainult ohtlik ja seotud autismi tekkega, vaid arvab ka, et valitsus on seda informatsiooni avalikkuse eest varjanud.

Teadlased ei ole aga leidnud mingeid tõendeid tiomersaali ohtlikkuse kohta ja selle kasutamine lastevaktsiinides lõpetati juba 2001. aastal, ainsaks erandiks on gripivaktsiin.

Ka Trump ise on aastaid rõhutanud vaktsiinide ja autismi vahelist seost. 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.