PERHi kolm korruptsiooniga seostatud juhti jätkavad

Põhja-Eesti regionaalhaigla EMO osakond.
Põhja-Eesti regionaalhaigla EMO osakond.

Viimase poole aastaga kahte korruptsiooniskandaali segatud Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) jätkab töösuhet kolme haigla juhtivtöötajaga, keda prokuratuur seostab kriminaalkuritegudega.

Need siiani PERH-i palgalehel olevad ja haigla igapäevase juhtimisega seotud töötajad on IT-juht Marko Kilk, toitlustusjuht Anu Vähi ja tehnikadirektor Ivo Mill, kirjutas Postimees.

Eelmisel nädalal seoses üle 50 000 euro suuruse altkäemaksu võtmise kahtlusega vahistatud tehnikadirektori Ivo Milliga, kes on haiglas töötanud 11 aastat, pole haigla juhatus töösuhte jätkamise asjaolusid arutada saanud.

"Otsuse töösuhte osas teeme lähiajal. Seniks on kõik tema volitused peatatud," ütles regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu ja lisas, et teise samas kriminaalasjas kahtlsutatava PERH-i töötajaga on tööleping üles öeldud usalduse kaotuse tõttu.

Korruptsioonisüüdistusega kohtu alla antud IT-juht Kilk ja toitlustusjuht Vähi jätkvad, kuid haigla on võtnud neilt õiguse allkirjastada rahaga seotud otsuseid ja naad ei osale hangetes.

Haiga eksjuht, samas kriminaalasjas süüdistuse saanud Tõnis Allik lahkus ametist ise.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.