Politsei pidas kinni PERHi tehnikadirektori Ivo Milli

Ivo Mill
Ivo Mill

Keskkriminaalpolitsei töötajad pidasid eile kahtlustatavana kinni Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) infrastruktuuritehnika teenistuse tehnikadirektori Ivo Milli, keda kahtlustatakse korruptsioonikuritegudes.

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) teatel kahtlustatakse Ivo Milli PERHi poolt korraldatud riigihangete teostamise nõuete rikkumises ja kelmuses, korduvas altkäemaksu võtmises ja küsimises, dokumendi võltsimises, võltsitud dokumendi kasutamises ning rahapesus, kirjutas Äripäev.

Kahtlustatavana kuulati üle ka sama üksuse töötaja, keda kahtlustatakse kelmuses ja riigihangete teostamise nõuete rikkumises.

Kahtlustuste kohaselt kindlustas tehnikadirektor altkäemaksu eest riigihangetel osalenud ettevõtetele riigihankemenetlustes mitmeid eeliseid. Valdavalt ehituse ja projekteerimise hangete kogumaksumus ulatub üle 10 miljoni euro.

«Meil on alust väita, et kahtlustusega on seotud mitu riigihangetel osalenud ettevõtet ja nende esindajat. See toob kaasa kahtlustuse esitamise ka mitmele juriidilisele isikule. Kuna mitmed menetlustoimingud on veel teostamisel, siis rohkem ei ole menetlusandmeid võimalik hetkel täpsustada,» kommenteeris kõnealuse kriminaalasja kohtueelse menetluse juht, riigiprokuratuuri juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus.

«Meie soovitus asutuste juhtidele on võtta veelgi suurema tähelepanu alla hangete läbiviimise eest vastutavate töötajate tegevus, mõelda korruptsiooniriskide hindamisele ning mehhanismidele, mis vähendaksid kuriteo ohvriks sattumise ja toimepanemise riske,» ütles keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juht Mati Ombler.

Tema sõnul on ka oluline, et ettevõtjad järgiks ausa ettevõtluse reegleid ning kui teenuse osutamine pole ausal teel võimalik, tuleks sellest koheselt õiguskaitseasutusi teavitada.

Kohtueelset menetlust viib läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ja juhib riigiprokuratuur.

Seos Kose Ehitusega

Prokuratuur ei avaldanud, milliste riigihangetega kahtlustatavad seotud on, kuid kinnitas, et tegemist on valdavalt ehitus- ja projekteerimishangetega.

Milli on seotud olnud kolme ettevõttega. Neist kahes on ta praegugi juhatuse liige: ehitusnõustamisega tegelevas Milli-Milli OÜs ja OÜs Propery Advisor.

Postimehele teadaolevalt on kahtlustus seotud ettevõtte Kose Ehitus AS kasuks tehtud PERHi ehitushangetega. Milli kuulus selle ettevõtte juhatusse aastatel 1997-2003.

Viimase kahe aasta jooksul ehk 2015. aasta jaanuarist on PERHi ehitushangetel Kose Ehitus AS osutunud edukaks kolmel juhul.

Haiglaga selle aja jooksul sõlmitud lepingu kogumaht on üle nelja miljoni euro ehk täpsemalt 4,13 miljonit eurot. Nende hulka kuuluvad 2016. aastal üldehitustööde hange, mille tulemusel sõlmiti Kose Ehitusega leping mahus 3 699 790 eurot.

Samal hankel osutusid edukaks veel OÜ Remondimees, OÜ Estoma ja OÜ Tabasalu Meistrid umbes sama suurte lepingutega.

Natuke enne seda võitis Kose Ehitus AS haigla Mustamäe A korpuse ruumide ja välisfassaadi remonditööde lepingu, mille maksumus on 141 230 eurot. Ülemöödunud aasta alguses võitis Kose Ehitus akustilise kattesüsteemi ostmise hanke koos paigaldusega. Tänaseks lõpetatud lepingu maksumus oli 284 966 eurot.

Kõiki eelpool mainitud hankeid viis PERHi poolt läbi Aleksander Bakirov.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.