Pärn: kui pakkumine ei sobi, saan asja lõpetada

Riiklik lepitaja Henn Pärn
Riiklik lepitaja Henn Pärn

Riikliku lepitaja kt Henn Pärn sõnas kollektiivleppe patiseisu kohta, et tema on oma lõpliku pakkumise esitanud, ja kui sellega ei olda nõus, saab ta asja lihtsalt ära lõpetada ja sulgeda.

"Eks keegi kunagi peab sellega muidugi edasi minema, sest pooleli need asjad ei saa jääda," lisas Pärn. Ta ei olnud Meditsiiniuudistele antud intervjuu ajaks veel tutvunud arstide liidu värske avaldusega, küll aga oli rääkinud nii nendega kui ka teiste osapooltega ja saanud kätte perearstide seltsi pöördumise.

Pärna sõnul oli tema esitatud leppes 99% osapoolte soove arvestatud, sest ta kooskõlastas meedikute ettepanekud sotsiaalministri ja haigekassaga. "Arstidele sobisid ka palganumbrid," lausus ta. "Nüüd on küsimus aga poliitilises deklaratsioonis."

Pärna sõnul ei ole leppe pakkumises vaid ühte arstide liidu soovi, et ravimahud ennistatakse 2013. aasta tasemele. "Sinna tagasi minna oleks paras segadus, see piirab," selgitas ta.

Samuti soovisid haiglate esindajad, et leppes oleks sees kindlalt fikseeritud ületöö koefitsient. "Selle vastu olid kategooriliselt jällegi tervise- ja tööminister ja asekantsler. Hetkel tugevama poole arvamus jäi peale ja see koht jäi leppest välja," lisas Pärn. Lisaks on selline ületöö fikseerimine kollektiivleppes mõnele haiglale kahjulik, kuna väiksemad haiglad võidavad ületööst, suurematele aga see toob kahju.

Ta lisas, et hetkel on talle üllatuseks ja arusaamatuseks perearstide nurinad ja nõudmised. "Olen leppe projektis neid kohelnud võrdselt teiste arstidega, arusaamatu on, kust nad loevad välja ebavõrdset kohtlemist," märkis Pärn.

Kuna kollektiivlepe on kaua veninud, on tema sõnul selle ümber tekkinud palju kuulujutte ja hirme. "Näiteks arstide liit ja haiglate esindajad ütlevad, et perearstidel tõuseb palk 40%. Helistasin siis Diana Ingerainenile ja küsisin, et kas tõuseb nii palju? Tema vastas, et kus siis tõuseb," kirjeldas Pärn.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.