Hiiumaa haigla jaoks lahendusi veel ei paista

Hiiumaa haigla.
Hiiumaa haigla.

Kuigi me ei tea veel, milliseid konkreetseid erilahendusi majandusraskustes sipleva Hiiumaa haigla jaoks välja pakutakse, on lootust, et raha leiab kuskilt ikka.

Hullemini on inimestega, st arstidega. Pärast seda kui hulk väga pika, isegi ehk liiga pika töökogemusega Hiiumaa haigla arsti pensionile saadeti, käivad haiglas valves PERHi arstid mandrilt. Ühest küljest on see haiglale väga kulukas, teisalt võib arst tulekust ka keelduda, kui see talle ei sobi, kirjutab Hiiu Leht juhtkirjas.

Õnneks tuli saarele tööle günekoloog ja sünnitusabi tänu sellele siin saarel veel antakse. Ehkki ohtu võib sattuda ka kvaliteetse plaanilise sünnitusabi andmine, kui saarel pole enam pediaatrit.

Ka kõik Hiiumaa perearstid on vanuses 60+ ega taha enam uute arengutega kaasa minna. Üsna loogiline see ju on, aga mis saab perearstindusest edaspidi, pärast seda kui nad pensionile jäävad?

Loe rohkem siit.

Hiiumaa haigla käekäigust saab lugeda siit.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.