Mirjam Esperk • 11 veebruar 2017 05:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Riigikontroll: käitumishäirega lapsed tihti ei jõuagi ravile

Foto: Andras Kralla/ÄP

Riigikontrolli tulemusauditi osakonna audiitor Pille Kuusepalu sõnul ei jõua pooled lapsed arsti juurde, kuhu nad on suunatud. Eriti kurb on olukord käitumishäiretega laste puhul.

Mullu sügisel lõppenud riigikontrolli auditis uuriti ka laste õigeaegset ravile suunamist. Vaadeldi 1000 lapse tervisekaarti 2014. aasta kohta. Umbes 50% lastest, kellel oli kaardile märgitud vajadus minna arsti juurde, sinna ei jõudnud. Lastepsühhiaatrite hinnangul aga ei saanud õigel ajal ravi 71% käitumishäiretega ja 63% söömishäiretega lastest ning täheldati, et ravi pole järjepidev.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee