PERHil jagub arste ka tütarhaiglate toetamiseks

Agris Peedu, PERHi juht.
Agris Peedu, PERHi juht.

Kui Ida-Viru keskhaiglal oleks veebruari seisuga tööd pakkuda enam kui tosinale arstile, siis Põhja-Eesti Regionaalhaiglas hetkel arstidele avalikult vabu töökohti ei olegi.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) juhatuse esimees Agris Peedu ütleb, et võrgustumise üks osa on kindlasti, et suurhaigla arstid käivad võrgustunud haiglates visiite tegemas.

Kas see, et arstide ametikohad on kõik täidetud on kuigi palju seotud ka voodikohtade vähenemisega või on noori arste PERHi nii palju tööle tulnud viimastel aastatel?

Eelmine aasta oli Põhja-Eesti Regionaalhaigla jaoks tõesti väga hea selles osas, et võrreldes varasemate aastatega tuli noorarste tööle rekordiliselt. Meil on selle üle ainult väga hea meel. Loomulikult otsime ka meie arste, kuid ennekõike rakendame selleks sihtotsingut.

PERH on mõne üldhaiglaga praeguseks ka n-ö võrgustunud või koostööd alustanud, kas selle protsessi kaudu liiguvad PERHi arstid ka teistesse maakondadesse visiite tegema? 

Võrgustumise üheks osaks on kindlasti ka see, et regionaalhaigla arstid käivad võrgustunud haiglates visiite tegemas ja oma kolleege nõustamas. Ehk varasemad otselepingud üldhaiglate ja arstide vahel on asendumas arstide töölähetustega regionaalhaiglast haiglatevahelise koostöö ja kokkulepete alusel.

See võimaldab paremini planeerida eriarstide piiratud ressurssi, pöörata sisulist ja süstemaatilist tähelepanu ravikvaliteedile erialal ja arendada töölähetuste ja e-lahenduste paralleelset realiseerimist.

Koostöö on eelkõige ambulatoorsetel erialadel, näiteks reumatoloogia, kardioloogia, neuroloogia, pulmonoloogia, endokrinoloogia, nefroloogia, ortopeedia. Statsionaarses tegevuses on näiteks üldkirurgid Raplamaa haiglas ja anestesioloogid Hiiumaa haiglas.

Raplamaa röntgenuuringutele ning Hiiumaa röntgen- ja kompuuteruuringutele annavad vastused regionaalhaigla radioloogid, kohapeal radiolooge ei ole.

On see teie jaoks ka kuidagi erandlik olukord, et arstide ametid kõik täidetud on või üsna tavaline seis? Ida-Viru Keskhaigla otsib hetkel 15 arsti, nende puhul on küsimus suuresti töö asukoht…

Meie jaoks on problemaatiliseks piisaval arvul õdede ja hooldajate olemasolu. Arstide osas  näeme probleemi tõusetumas tütarhaiglate kontekstis ja eelkõige Hiiumaa haigla osas, mille ainuasutajaks Põhja-Eesti Regionaalhaigla peaks lähikuudel saama.

Veidi teisel teemal – regionaalhaigla otsib hetkel siseaudiitorit. On see alles loodud ametikoht või lahkub senine audiitor ametist?

Regionaalhaiglas on ka varem olnud siseaudiitori ametikoht, kuid 2013. aastal otsustas nõukogu koos auditikomiteega, et teenust hakatakse sisse ostma audiitorühingult.

Siseaudiitori teenust on Regionaalhaiglale osutanud Interna OÜ ja PwC. Möödunud aasta lõpus otsustas nõukogu koostöös uue juhatusega, et Regionaalhaiglas tuleks rakendada nn segameetodit ehk võtta tööle siseaudiitor, kuid samas teatud siseauditid tellida sisse ka audiitorühingult. Sarnast meetodit kasutavad mitmed riigiäriühingud või riigisihtasutused.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.