Suur hulk patsiente jätab täiendava ravimihüvitise riigile

Pooled patsiendid ei esita haigekassale täiendava ravimihüvitise saamiseks taotlust, kuigi neil selle saamiseks õigus on.

Soodusravimite loetellu kuuluvaid ravimeid hüvitas haigekassa 2016. aastal 131,5 miljoni euro eest, mida oli 17% enam kui aasta varem. Suurimad summad hüvitasime suhkurtõve, vähktõve ja C-hepatiidi ravimitele.

Täiendavat ravimihüvitist saab kindlustatud inimene juhul, kui ta kulutab ravimite loetelu ravimitele kalendriaastas üle 300 euro (arvestamata seejuures kohustuslikku omaosalust ehk retseptitasu ja piirhinda ületavat summat) ning hüvitise saamiseks peab inimene esitama haigekassale taotluse.

Haigekassa maksab 300 eurot ületavast osast tagasi 50% ja 500 eurot ületavast osast 90%.

Haigekassa esindaja Kaidi Kasenõmm tõi välja, et haigekassa maksis 2016. aastal täiendava ravimihüvitisena välja 391 000 eurot ning 2015. aastal mõnevõrra vähem – 349 000 eurot. "Pooled patsiendid ei esita täiendava ravimihüvitise saamiseks taotlust, kuigi tegelikkuses oleks neil selle saamiseks õigus," ütles ta. 

Kasenõmm jätkas, et ühe keskmise soodusretsepti maksumus on kindlustatutele üldiselt jõukohane, kuid sellegipoolest kasvab elanikkonnas nende patsientide arv, kes vajavad raviks mitmeid erinevaid ravimeid. "Eelmisel aastal juurutasime selliseid patsiente silmas pidades ravimite koostoimete hindamise abivahendi," lisas ta.

Haigekassa esindaja rääkis, et Maailmapangaga koostöös on käimas pilootprojekt, mille tulemusena loodab haigekassa paljude krooniliste haigustega patsientide ravi jälgimise esmatasandil tõsta uuele tasemele. "On oluline, et jälgime seda, et palju ravimeid vajavad patsiendid ei jätaks neid välja ostmata majanduslikel põhjustel – sellega tegelemiseks sobiks hästi praeguse täiendava ravimihüvitise korralduse muutmine," ütles Kasenõmm ja lisas, et arutelud sel teemal on hetkel algusjärgus.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.